Ehtekunstnik Darja Popolitova: vene rahvastik on Eestis peidetud ressurss

Foto: ERR

"OP" käis Ida-Virumaal külas noortel ehtekunstnikel, kes pälvisid tänavused Noore Ehte fondi aastastipendiumid. Saage tuttavaks - Sofia Hallik ja Darja Popolitova.

Darja Popolitova on pärit Sillamäelt, mis on tihedalt seotud põlevkiviga. Seetõttu on kivi nii materjali kui teemana noorele ehtekunstnikule südamelähedane. Põlevkivist ehteid teha on haruldane.

Popolitova sõnul ei vasta ta stereotüübile, mis näeb kunstnikku guruna mäetipus ideid genereerimas, teda inspireerib kogukond. "Mind hämmastab kuivõrd vene rahvastik Eestis on peidetud ressurss, nagu tolmendamata lill, mis ootab häbelikult oma mesilast. Ma usun, et sellest koostööst saaks mett," naerab Popolitova. Koostööks on vaja aga kindlat orientatsiooni väärtustele. Ehe on tema jaoks justkui rituaal, mis neid väärtuseid väiksemas mõõtkavas kultiveerib.

Narvast pärit Sofia Hallik kasutab nii kunstlikke kui looduslikke materjale, hetkel meeldib talle aga katsetada kummiga. "See on pehme ja paindlik, selles trikk ongi, kõik arvavad, et see on klaas või kristall."

Hallik tegeleb ka näituste kureerimisega. "See on justkui balletis, sa näed lõppvarianti, aga tegelikult ei tea keegi kui palju verd ja valu selleks kulus. See on väga huvitav kogemus."

Näituse "KAФEDRA" juures, mis on ehtekunstniku esimene kuraatoritöö, on väga olulisel kohal just Narva piirkond. "Korraldamise jooksul sain aru, et selle kohani, kus olen päriselt sündinud on ainult 100 meetrit."

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: