Estonias toimus pidulik emadepäeva kontsert ({{commentsTotal}})

Rahvusooper Estonia
Rahvusooper Estonia Autor/allikas: Ülo Josing / ERR

Eesti Meestelaul Selts korraldas Estonia kontserdisaalis 8. mai keskpäeval traditsioonilise emadepäevale pühendatud kontserdi.

Pidulik kontsert algas Märt Hundi lauluga "Sulle, emake", mis on tuntud juba ETV saatesarja "Entel-tentel" aegadest. Siis laulis seda Märt Hundi tütar Kadri ETV ansambli saatel Kustas Kikerpuu juhatusel, nüüd kõlas laul hoopiski seades kandle- ja kellamängijatele.

Avaloo järel sai sõna Eesti Vabariigi president Toomas-Hendrik Ilves. Tervitustega esinesid veel Eesti Naisliidu esinaine Siiri Oviir, kes kuulutas välja tänavuse aasta ema Heli Karu, ning kava lõpuosas Eesti Meestelaulu Seltsi juhatuse esimees Arvi Karotam.

Kontserdi kava koostasid Peeter Perens ja Siim Selis, kontserdi juht oli Tõnu Oja. Muusikakavas oli peaaegu eranditult eesti heliloojate looming. Ettekandel oli Rein Rannapi "Rahu" ja "Lapsepõlve kodu", Raivo Diksoni "Laulu lõpetus", Kustas Kikerpuu "Raud on kõva", Olav Ehala "Vaid see on armastus", Pärt Uusbergi "Küll on lainte hiilgus ilus" (Juhan Liivi sõnad), Tauno Aintsi "Kuldne süda".

Esinema tulid Pärnu, Tartu, Võru, Harju-Jaani, Jõhvi ja Tallinna noorte meeskoorid ning rahvusooper Estonia noorte meeskoor, koorid oli ette valmistanud Ingrid Roose, Edmar Tuul, Heli Karu, juhatasid Kuno Kerge ja Hirvo Surva; Põltsamaa ühisgümnaasiumi poistekoor Meeli Nõmme juhatusel, Saaremaa ühisgümnaasiumi meesansambel "Varsakabi" Mari Ausmehe juhatusel, Tallinna tehnikaülikooli akadeemiline meeskoor Peeter Perensi juhatusel, bariton Tamar Nugis, keda ning ka teisi esinejaid saatis klaveril Siim Selis.

Eesti Meestelaulu Selts kureerib palju aastaid meeskooride tegevuse kõrval aktiivselt samuti poistekooride ja noorte meeskooride tööd, korraldades ka ühiseid üritusi tähtpäevakontsertide ja muude sündmuste puhul. Lisaks emadepäevale korraldab selts Tallinnas ka Tartu rahu aastapäeva kontserti, Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamist, poiste- ja meesansamblite, samuti poiste- ja noorte meeskooride ja solistide võistulaulmisi ning laulu- ja spordilaagreid, kooride laulupäevi jm.

Emadepäeva kontserdi kandis otse üle Eesti Televisioon.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: