Ilmus noore kirjanduse ajakirja Värske Rõhk 47. number ({{commentsTotal}})

Eda Ahi
Eda Ahi Autor/allikas: ERR

Värske Rõhu sügisnumbris leiab Helena Läksi luuletsükli marginaalsest autorist, Ann Viisilehe südamlikud tekstid vanaemale ja Sirel Heinloo haikud, samuti värskeid värsse Kaisa Kaselt, Juhan Arult ja Anna-Kristiina Paelt. Luuledebüüdi teevad Rosemary Pree, Eline Selgis ja Jürgen Dengo.

Tõlkerubriigis on noored flaami luuletajad: Antwepeni linnakirjanik Maarten Inghels ja slämmiluuletajana tuntud Maud Vanhauwaert (tlk Rauno Alliksaar).

Proosas leiab Marianne Linnu novelli nihestatud argireaalsusest, Kristel Algvere jutustuse vanadest koertest ja nende omanikest, lisaks Hans Alla "Email, kahhel" ja Melissa Tuulingu "Ükskord Titanicu näitusel“. Päevikurubriigis on folklorist Jüri Metssalu ülestähendused 2004. aasta kogumiskäikudest Lõuna-Harjus.

Uuest numbrist saab lugeda ka Kadri Naanu intervjuud värske Keele ja Kirjanduse peatoimetaja Johanna Rossiga. Eda Ahi arvustab Silvia Urgase luulekogu "Siht/koht", Joonas Ojap vaatleb HAPKOMAHi teost, Mariin Lõksuhiir kirjutab Juhan Aru luulekogust "Rahutu rõõm". Kriitikudebüüdi teevad Rita Mets (Jan Kausi "Läheduste raamat") ja Jana Kardaš, kes kirjutab noore autori Ene Sepa neljandast romaanist "Väike roosa pilet paradiisi". Uuemaid ja vanemaid raamatuid oma lugemislaualt soovitab Marju Lepajõe.

Ajakirja kaanekujundus ja illustratsioonid Kaspar Tamsalult, fotod Helen Västrik.

 

 

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: