Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Erki Pehk dirigeerib Kiievis Erkki-Sven Tüüri marimbakontserti  

Dirigent Erki Pehk
Dirigent Erki Pehk Autor/allikas: Ülo Josing / ERR

Dirigent Erki Pehk juhatab 24. oktoobril taas Kiievis. Kontsert kammeransambliga Kiievi Solistid kannab pealkirja "Nordic Passion" ning sellel tuleb ettekandele ka Erkki-Sven Tüüri marimbakontsert "Ardor".

Kontsert Ukraina rahvusliku kammeransambliga Kiievi Solistid (Київські Cолісти) leiab aset Ukraina Filharmoonia saalis Kiievis 24. oktoobril ning seal tulevad ettekandele õhtu esipooles Jean Sibeliuse ja Edvard Griegi teosed ning õhtu teises pooles esmakordselt Ukrainas Erkki-Sven Tüüri marimbakontsert "Ardor". Sibeliuselt mängitakse tema sümfoonilist süiti "Armastav" ("Rakastava") op. 14 ja Griegilt kõlavad "Kaks eleegilist meloodiat" op. 34 ("Viimane kevad"), "Kaks meloodiat keelpillidele" op. 53 ning "Notturno" "Lüürilisest süidist".

Kontserdi teises pooles on aga neli Eesti märki: Eesti dirigent, Eesti helilooja, Eesti teos ja Eesti solist. Ettekandele tuleb Erkki-Sven Tüüri kontsert marimbafonile ja orkestrile "Ardor" (2002), kirjutatud portugali löökpillivirtuoosile Pedro Carneirole tema tellimusel. Erki Pehki käe all on teose solistiks nüüd Eesti noor muusik, "Klassikatähtedest" tuntud ja viimati Taanis Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias õppinud ning kevadel seal diplomikontserdi teinud 27-aastane Heigo Rosin. "Ardor" esitusel on kohal ka helilooja.

Eesti märke on Kiievis veelgi: Erkki-Sven Tüür räägib kohtumisel sealses muusikaakadeemias oma loomingust ning Heigo Rosin annab meistriklassi kammeransambli proovisaalis päev enne filharmooniakontserti 23. oktoobril.

Dirigent Erki Pehk on viimastel aegadel mitmeid kordi esinenud nii Ukraina kui Valgevene muusikutega, ta on alates 2010. aasta sügisest Valgevene Riikliku Teleraadiokompanii sümfooniaorkestri esimene dirigent. Septembris dirigeeris ta ka Kiievi Solistide uue hooaja avakontserti. Mitmetes oma kavades on Erki Pehk sealmail ikka ka eesti muusikat tutvustanud. Oktoobrikuul juhatab ta Vanemuises etendusi Giuseppe Verdi ooperist "Aida", mis on Vanemuise teatri ning Pärnu festivali PromFest värskeim koostööprojekt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: