Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EKA tudengid lõid toomkirikusse tellingud

Sel aastal möödub 330 aastat Tallinna toomkiriku taaspühitsemisest, mistõttu hakatakse kirikus korrastama ja uurima Christian Ackermanni tippteost, toomkiriku altariseina. Selle tarbeks lõid kunstiakadeemia tudengid kirikusse praktilised, kuid ka esteetiliselt nauditavad tellingud.

Just tellingute ehitamisega kogu projekt toomkirikus pihta hakkabki. Esmakordselt on Ackermanni altarisein täies ulatuses nii uurijatele kui laiemale avalikkusele ligipääsetav, vahendasid "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudised.

"Neid tellinguid on pärast põlengut remondi ja renoveerimise käigus olnud palju. Aga nüüdne variant on selline, kus mõeldi ka selle peale, kuidas väärika ülesande tegemiseks tuleb ka tööriistad teha väärikad," ütles toomkiriku koguduse õpetaja Arho Tuhkru.

EKA tudengite loodud puittellingud võimaldavad toomkiriku altariga eriti lähedalt tõtt vaadata.

"Kuna me oleme rikkalikus gooti interjööris, siis tudengite soov polnud sellega võistelda, vaid luua siia kontrastne modernistlik lahendus, mis suhtub respektiga ajaloosse ja olemasolevasse ruumi," selgitas EKA sisearhitektuuri osakonna juht Hannes Praks.

Peale Toomkiriku uuritakse Christian Ackermanni kui barokkajastu skandaalsemat ja andekamat puunikerdajat ka Eesti luterlikes maakirikutes.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: