Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Orest Kormašov paneb välja muljed Lõuna-Itaaliast

"Castrocucco rand" Autor/allikas: Orest Kormašov

Täna, 10. jaanuaril kell 17 avatakse Haus galeriis Orest Kormašovi maalinäitus "Hetk", mis on sündinud Lõuna-Itaalia muljete põhjal. Kui mõned aastad tagasi eksponeeris kunstnik galeriiga koostöös hetki Roomast, siis seekord Basilicata maakonnast.

"Oktoobrikuud iseloomustab seal soojus, valgus ja rahu. Rannalinnad on inimtühjad, mereäärne lage, vaid mägikülades kogunetakse nädalavahetustel lõikuspidudele," kirjeldas Orest Kormašov. "Kastanifestivali aegu täituvad tänavad inimestega, kuskil mängib muusika ja keerutatakse tantsu, õueletid on lookas sinkide, juustude ja veini all, väljakul levib praetud kastanite lõhn."

Päevi iseloomustab Basilicatas vaiksete tundide võlu ja keskpäevaunest äratav mägede vahelt mööduv rong, õhtupimeduses on aga ikka veel soe ja nõrk tänavalatern valgustab keskaegse linnakese sajanditest puretud konarlikke seinu. Hingekosutavad vaated on seal loomulikuks osaks loodusest ja hakkavad tasapisi saama loomulikuks osaks ka vaatajast. Neid hetki on kunstnik üritanud tabada, tõdedes samas, et kõik katsed ammendada tunnetamiseks antud maailma ilust ja rikkusest kasvõi murdosake on juba ette määratud luhtumisele.

Orest Kormašov (1964) lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi maali erialal 1990. aastal ning on samast aastast õppejõud Tallinna Ülikoolis. Näitustel esineb alates 1986. aastast ning on Eesti Kunstnike Liidu liige 1995. aastast. Lisaks loometegevusele osaleb aktiivselt teadus- ja kunstiürituste korraldamisel Eestis ja välismaal.

Näitus "Hetk" jääb Haus galeriis avatuks 14. veebruarini 2017.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: