Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Imeilus" põimib traditsioonilise India ja kaasaegse eesti muusika  

Fine5 tantsuteater
Fine5 tantsuteater Autor/allikas: pressimaterjalid

Vaba Lava teatrikeskuse laval esineb tantsuteater Fine5 oma uue lavastusega "Imeilus".

Lavastus räägib õnnest, õnnelikuks olemisest ja ilust, sest keegi ei saa ära võtta neid imelisi ja uskumatuid hetki, mida igaüks meist on oma elus kogenud. See lavastus sündis erilisest ilust, mis liialdamata või ehk pisut liialdades, ikkagi päästab lõpuks maailma!

Vaatamata sellele, et vihmasest suvest on õunapuud langetanud oma viljad, et igikeltsa alt on sulanud lahti katk. Olgugi, et liikvele on läinud tohutud rahvahulgad ja kõikjal plahvatavad pommid. Vaatamata sellele, et džinn on pudelist välja pääsenud, on maailm imeilus koht. Maailm peab olema hea koht. Maailmas on kohti, kus jumalad veel elavad ja kohti, mille jumalad on arvatavasti maha jätnud. Vaatamata sellele, peab uskuma maailma ilusse ja aitama maailmal olla hea ja ilus.

Indias näib, et inimesed on õnnelikud. Aga nemad on õnnelikud ja õnnetud omamoodi. Kanyakumaris tervitavad erinevad rassid, rahvused ja erinevate religioonide esindajad kõik koos päikesetõusu nagu teatrietendust - aplausiga. Aplausiga igapäevasele taassünni imele - valgusele. Valgusele, mis ei saa lihtsalt kustuda.

Lavastuses on kasutatud traditsioonilist India ja kaasaegset eesti muusikat. Tiina Olleks ja Rene Nõmmik, tantsulavastuse "Imeilus" autorid, on koreograafid, õppejõud, lavastajad, kogemustega tantsijad ja ühtlasi ka mitmete rahvusvaheliste tantsukonkursside laureaadid. Fine 5 teater on Tiina Olleski ja René Nõmmiku juhtimisel esinenud USA-s, Kanadas, Prantsusmaal, Itaalias, Rootsis, Soomes, Poolas, Balti riikides, Küprosel, Lõuna-Koreas, Venemaal ja Valgevenes. Fine 5 Tantsuteatri eesmärgiks on mitmekesistada ja edendada Eesti kultuurielu pakkudes kõrgetasemelist kaasaegset tantsukunsti.

Lavastuse tantsijad on Helen Reitsnik, Olga Privis, Tiina Ollesk, Tatjana Romanova ja Simo Kruusement. Etendused toimuvad 5. ja 6. veebruaril.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: