Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EV100 jaoks valmiv suurteos "Saja lugu" ootab viimaseid päevi osalejaid

Erki Pärnoja, Jaak Prints ja Kaupo Kikkas
Erki Pärnoja, Jaak Prints ja Kaupo Kikkas Autor/allikas: Facebook

2018. aasta kevadel toimub festivali Jazzkaar avasündmusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valmiva suurteose “Saja lugu” maailmaesiettekanne. 5. märtsini 2017 saab esitada Eesti inimesi, et portreteerida läbi muusika ja fotokunsti eestlaste hingemaailma ja olemust.

"Saja lugu" on Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv poeetiline koondportree Eesti inimestest. Laiahaardeline ja žanriülene suurteos portreteerib läbi muusika ja fotokunsti eestlaste olemust. Teos koosneb kolmest etapist: fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase portreed, helilooja Erki Pärnoja loob orkestrile spetsiaalse heliteose ning Jaak Printsi käe all valmib lavastus. Teose maailmaesiettekanne toimub festivali Jazzkaar avasündmusena 20. aprillil 2018.

Saja eestlase portreteerimiseks ja lavateose ettekandmiseks otsimegi erilisi Eesti inimesi oma tõelises olemuses eri vanusegruppidest ja eluvaldkondadest. Kuni 5. märtsini 2017 on võimalik soovitada meile oma silmapaistvat tuttavat või iseennast Anna temast teada siin.

Tänaseks on suurteosele "Saja lugu" esitatud üle 250 soovituse. Rohkem on avaldusi suurematest linnadest, aga ka saartelt ja kõige kaugematest Eesti paikadest. Korraldajaid rõõmustaks, kui tuleks veel soovitusi juurde Peipsi äärest ja Kesk-Eestist.

Kontsertetendus ’’Saja lugu’’ produtseerib Jazzkaar ja see valmib kingitusena Eesti riigi 100. sünnipäevaks. Teos on üks Eesti Vabariik 100 muusikasündmuste konkursil välja valitud projektidest.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: