Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EV100 puhul valmis kaks mahukat ajalooraamatut

Vasakult:
Vasakult: "Eesti Vabariik 100" koostajad majandusteadlane Erik Terk ja folklorist Marju Kõivupuu ning "Eesti ajaloo" üks autoreist ajaloolane Aivar Kriiska ning TEA kirjastuse juht Silva Tomingas ja kirjastuse Avita juht Ly Kriiska. Autor/allikas: Janek Saareoja

Avita ja TEA kirjastus esitlesid ühiselt kahte uut ja mahukat koguteost, mis kavandatud Eesti Vabariigi juubeliks – Avitalt "Eesti ajalugu" ja TEA-lt "Eesti Vabariik 100".

TEA kirjastuse teatmeteosesse "Eesti Vabariik 100" on koondatud kõik oluline, mis iseloomustab Eesti Vabariiki – meie omariiklust, vabadusvõitlust ja rahvusriigi ajalugu, meie loodust, rahvast, majandust ja kultuuri, sealhulgas rahvakultuuri traditsioone.

Kirjastuse Avita koguteos "Eesti ajalugu" käsitleb siinset ajalugu vanima asustuse tekkimisest kuni tänapäevani. Ajaloo kujutamisel lähtutakse
maiskondlikust traditsioonist, kuid analüüsitakse ka eestlaste rahvusliku identiteedi kujunemist.

Esitlus toimus elavas õhkkonnas. Arutluse teemadena tõusetusid raamatu kui teabemeediumi jätkusuutlikkus meie rahvuskultuuris ning rahvakultuuri roll tänapäeval. Tõdeti, et tänapäevases digitaliseerunud maailmas on raamatul kindlasti veel tulevikku ning et esitletud teosed on väärikaks teetähiseks riigi läheneva juubeli eel.

Arvuka autorkonna esindajad Aivar Kriiska, Marju Kõivupuu ja Erik Terk andsid esitlusel ülevaate faktirohkete ja rikkalikult illustreeritud teoste sisust. Raamatud ilmuvad juba suve lõpul. Nende ettetellimine algas koos tänase esitlusega ja selle muudab Eesti kirjastusmaastikul unikaalseks asjaolu, et turundus, reklaam ja tellimine korraldatakse ühiselt.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: