Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EV100 kunstiprojektide koordinaatorina alustab tööd Kadi Kesküla

Kadi Kesküla
Kadi Kesküla Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistavate kunstiprojektide koordinaatorina alustab 10 oktoobril. tööd Kadi Kesküla.

EV100 kunstiprojektide koordinaator vastutab Eesti-siseste kunstiprojektide valikuprotsessi ning sujuva toimimise eest. Üks oluline Kesküla poolt kureeritav programm saab olema EV100 uurimus- ja näituseprojektide seeria "Rändajad ja kohanejad - kogukondade lood üle Eesti". Suur osa EV100 programmi raames aset leidvaid kunstiprojekte on avalike konkursside vahendusel EV100 kavasse alles lisandumas.

EV100 kunstiprojektide koordinaatori konkursikomisjon, kuhu kuulusid Kadri Laas (EKKAK), Rebeka Põldsam (KEKK) ja EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa, tõstis Kadi Kesküla kandidatuuri puhul eelkõige esile tema varasemat töökogemust valla- ja omavalitsustes, häid teadmisi eesti kunsti võtmeinstitutsioonidest ning suurt motivatsiooni töötada kunstivaldkonnas. Samuti tõsteti esile Kesküla valdkonnavälist ja -ülest pilku, mis tuleb kasuks erinevate huvigruppide tegevuse ühendamisel.

"Usun, et EV100 on võimalus tuua kunsti, eriti kaasaegset kunsti, inimestele lähemale," ütles Kesküla. Ta lisas, et EV100 kunstiprojektide koordinaatorina leiaks ta "võimalusi väljuda valgete galeriipindade keskelt ja leida kohti, kus need inimesed, kes galeriisse sisse astuda ei julge, käivad – koolid, ametiasutused ja teised avalikud ruumid."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: