"Helireede" autoriõhtu Ardo Ran Varresega

{{1493356500000 | amCalendar}}
Foto: Laura Arum-Lääts

28. aprillil kell 18 alustas Särevi Teatritoas uus üritustesari "Helireede", kus tähelepanu keskmes on teatrite muusikalised kujundajad. Esimene autoriõhtu toimus Ardo Ran Varresega, millest tegi otseülekande ka kultuuriportaal.

"Helireede" autoriõhtuid täidab jutt ja muusika. Esitamisele tulevad lavastustes kasutatud ja teatrile loodud helid. Nende juurde saab esineja kuulajate jaoks seletada lahti ka lavastuste muusikalise kujunduse valmimise protsessi.

Ardo Ran Varres on helilooja, kes kirjutab muusikat peamiselt teatrilavastustele ja filmidele. Olles saanud muusika- ja teatrialast haridust, ühendab ta endas muusiku, näitleja, helilooja, helirežissööri ja muusikalise kujundaja rollid. Ta on teinud koostööd paljude lavastajatega erinevates eesti teatrites, näitlejana mänginud kümneid rolle, kirjutanud muusikat rohkem kui viiekümnele lavastusele, filmile, seriaalile ja kuuldemängule, nii eesti algupäranditele kui ka maailmaklassikale ja kaasaegsele dramaturgiale.

Särevi Teatrituba on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi filiaal, mis oli kunagi koduks kahele teatriinimesele Andres ja Anna Särevile. Nende kodu oli äärmiselt külalislahke ja külaliste hulka kuulusid mitmed tuntud kirjanikud, kultuuri- ja teatriinimesed.

Teine "Helireede" toimub 26. mail kell 18.00, mil külaliseks on Jakob Juhkam.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: