EMTA uus tehnoloogia võimaldab korraldada kontserte, kus muusikud ei asu isegi samas riigis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Alates tänasest võib Eestis nautida kontserte, kus muusikud ei asu koos ühel laval, vaid erinevates riikides. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia võttis Eestis esimesena kasutusele ainulaadse viitevaba heli ja video ülekande-tehnoloogia LoLa ehk low latency.

LoLa tehnoloogia on sedavõrd täpne, et kuni 4000 kilomeetri kaugusel paiknevad muusikud saavad musitseerida koos reaalajas. LoLa esitleti täna kontserdiga Eesti Muusikaakadeemias, kus muusikud asusid samal ajal Tallinnas ja Minskis.

EMTA rektori Ivari Ilja sõnul ületas see tehnoloogia täielikult tema ootused. "Oli üllatav, et selle viiteaja saab viia nii minimaalseks, et see on inimkõrvale tunnetamatu."

Ka jazzmuusik Laura Põldvere kinnitas, et tehnoloogia aitas säilitada eri riikides asuvate muusikutevahelise kooskõla. "See näitab seda, kuidas inimesed teineteise energiat tunnetavad, et isegi interneti vahendusel saab tunda, et need inimesed on minuga koos laval."

Lisaks kontsertide korraldamisele hakkab muusikaakadeemia ülekandetehnoloogia LoLat kasutama ka proovide, meistriklasside ja loengute läbi viimisel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: