Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EMTA üliõpilaste tööd valiti Saksamaa audiovisuaalkunsti-festivalile

Hetk Markus Robami tööst.
Hetk Markus Robami tööst. Autor/allikas: Kaader videost

7.–10. detsembrini toimub Saksamaal Karlsruhes rahvusvaheline tehnoloogia ja kunstifestival inSonic2017, kus osalevad audiovisuaalse loominguga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased. Eesti tudengite tööd valiti välja 180 konkursile laekunud projekti seast üle maailma. 

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) audiovisuaalse kompositsiooni lektori Paolo Giroli sõnul on festivalil osalemine hea võimalus saada osa rahvusvahelisest ideede- ja loomevahetusest. "Festivalil tulevad esitusele kuus audiovisuaalset kompositsiooni, mis seatakse üles installatsioonina pimedas black boxis, suurele poolkerakujulisele ekraanile ja surround-helisüsteemiga. Et kõik külalised saaksid maksimaalse elamuse, on publiku arv ruumis piiratud," kirjeldas Girol.

Eesti üliõpilaste audiovisuaalsetes töödes on kasutatud erinevaid instrumente, nii elektroonilisi kui ka klassikalisi, ning vorme nagu heli ja visuaal. 

Festivali raames esitlevad rahvusvahelise publiku ees oma töid EMTA üliõpilased Markus Robam, Robi Jõeleht, Sander Tuvikene, Johanna Kivimägi ja Valentin Siltšenko, Einike Leppik ja Anna-Margret Noorhani.

Audiovisuaalne kompositsioon on üks neljast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooniosakonna erialast. Lisaks muusikale pakub see eriala võimalusi uurida ja avastada visuaalset kunsti ning laiendada oma heliloomet ka struktureeritud visuaalina.

Festivali inSonic2017 korraldavad olulised kultuuriasutused: kunsti- ja meediakeskus ZKM (Saksamaa) ning akustika ja muusika uurimise ja koordineerimise instituut IRCAM (Prantsusmaa).

Kodumaisel publikul on võimalus kompositsiooniosakonna loomingust osa saada neil päevil Tallinnas ja Tartus toimuval festivalil Afekt.

Video EMTA õpilaste töödest:

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: