Estonia kontserdisaalis kõlab oratoorium "Kuningas Taavet" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toomas Kapten
Toomas Kapten Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester koos kahe armastatud näitlejaga esitavad täna õhtul Estonia kontserdisaalis Arthur Honeggeri oratooriumi "Kuningas Taavet". Kontserdiga tähistatab orkester oma dirigendi Toomas Kapteni 60. sünnipäeva.

Juubilari juhatataval Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri kontserdil esinevad kammerkoor Collegium Musicale, Lõuna-Karjala Klassikakoori lauljad, EMTA koor ja solistid Erki Elbrecht (poiss-sopran), Ksenia Kuchukova (sopran), Tuuri Dede (metsosopran) ja Endrik Üksvärav (tenor), sõnalises rollis astuvad üles näitlejad Anu Lamp (Endori nõid) ja Ain Lutsepp (jutlustaja).

"Oratooriumi ettekannet kohtab Eesti klassikalise muusika kontserdi skeenel sama harva kui päikest novembrikuus," teatab EMTA oma koduleheküljel.

Dirigent Toomas Kapteni sõnul on helilooja Arthur Honegger leidnud Taaveti loole ideaalse muusikalise vormi ja väljenduse suurejoonelises oratooriumis, psalmide sümfoonias. "Taavet on esimene muusik-kuningas, keda on järgitud aastatuhandeid kui kannatuse ja õnne väljendajat, õpetades mõistma loodu suhet maailmaga," kirjeldas Kapten.

Prantsuse muusikale pühendatud kavas tuleb ettekandele Claude Debussy „Rapsoodia“ klarnetile ja orkestrile (solist Artūras Šukys), Paul Bonneau’ Kontsert altsaksofonile ja orkestrile (solist Karl Tipp).

Toimetaja: Helen Eelrand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: