Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arvustus. 21 Savage’ist ja sõprade väärtusest

21 Savage
21 Savage Autor/allikas: YouTube

Uued plaadid

21 Savage

„Issa Album“ (Epic)

3/10

21 Savage, Offset & Metro Boomin

„Without Warning“ (Epic/Motown)

6/10

Meemid tulevad ja lähevad ning nagu börsilgi on teoorias võimalik nende õigeaegsest rakendamisest kasu lõigata. Nõnda talitas ka noor Atlanta värsisepp 21 Savage, kelle öeldud fraas „issa knife“ ühel hetkel tormiliselt levima hakkas, ja tuletas sellest suisa debüütalbumi nime. Nime taga peituval projektil on aga kahjuks arvestatav oportunismi maik juures: „Issa Album“ mõjub sihituna ja letargilisena – kuigi ka 2016. aasta „Savage Mode“ oli enam-vähem sama ärev, siis vähemalt leidus seal ühtlane, nihilistlik koloriit. Siin jääb pigem mulje, et Savage’it lihtsalt eriti ei koti.

Parema mulje jätavad taustad, mis platseeruvad hetkel moes oleva sünge ja minimalistliku trap'i sekka. Ühe („Bank Account“) autor on 21 isiklikult, enamik aga pärineb Metro Boomini sahvrist. Arvestades Metro Boomini kuulumist trap'i-produtsentide vaieldamatusse ladvikusse on nõudlus tema taustade järele üüratu ja nii tundub siinne rakendus raiskamisena. Metro Boomin on Savage’it äärmiselt heldelt vähemalt kolme projekti jagu („Savage Mode“, „Issa Album“ ja „Without Warning“) biitidega varustanud.

Aga ühest kasulikust sõbrast on parem kaks kasulikku sõpra: „Without Warning'il“ teeb kaasa Migose Offset. Ja tulemus on oluliselt etem. Kogu krempel on dünaamilisem, põhjuseks ilmselt nii pingevaba üllatusprojekti tegemisest tulev mängulust kui vastandite kooslus: Offset on nagu Michael Owen Savage’i Emile Heskeyle, kes oma laetusega tähelepanu endale tõmmates ka Savage’i stoilisuse kontrapunktina mõjusamaks teeb. Viimast eristab talvises vitamiinivaeguses vaevleva maarjamaalase aurast seekord tõik, et ta monotoonsusest leiab eri emotsioonide pudemeid. Minoorse ja õhulise kõlaga projekt ilmus sobival kombel Halloweeni ajaks. Tabavaimad palad ääristavad seda kaantena: avapala „Ghostface Killers“ toetab mõnusa refrääniga Travis Scott, otsi kokku tõmbava „Darth Vaderi“ taust mõjub ühtaegu tuuliselt ja veealuselt.

„Without Warning“ on hea näide, kuidas mõni artist võib eri kooslustes loomingulisemalt toimida kui omapäi – energia on kohe teine. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: