Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Muusika jaanuarinumbris: Endrik Üksvärav, Tüüri 9. sümfoonia, Teodor Curren

Muusika
Muusika Autor/allikas: fragment kaanest

Tutvustame värsket Muusikat.

Ajakirja Muusika aasta avalugu on dirigendi ja laulja Endrik Üksväravaga. Temale koos oma koori Collegium Musicalega kuulub eelmise aasta üks kaalukaim “muusikategu”, kui nad said peavõidu ka kooriolümpiaks kutsutud EBU konkursil “Let the Peoples Sing”. Kuidas dirigeerimine, Collegium Musicale ning lauluõpingud Haagis Endrik Üksvärava ellu tulid ning kuidas tema näeb muusikat, sellest kõneleb ta intervjuus Tarmo Tiislerile.

Maailmanimega muusikutest on ajakirjas ulatuslik tutvustus uuenduslikust ja skandaalsest noorest dirigendist Teodor Currentzisest. Currentzise esitused kõlavad väga teistmoodi, tema ekstsentrilised mõtteavaldused ja tegutsemine panevad muusikamaailma kihama.

Seoses Eesti 100. juubeliaastaga on Muusikas aasta vältel rubriik “EV 100. Unarul aarded”, kus tuleb juttu Eesti varasema põlve heliloojate vähe esitatud või hoopis esitamata väärtteostest.

Kerri Kotta räägib oma artiklis lähemalt 16. jaanuaril esiettekandele tulevast Erkki-Sven Tüüri 9. sümfooniast “Mythos”.

Toomas Kuter külastas Metropolitan Opera mitut etendust ning jagab muljeid seal kogetust. Nele-Eva Steinfeld intervjueeris seoses Nõmme muusikakooli 65. juubeliga kooli direktorit Indrek Vijardit, õppealajuhatajat Anne Kruupi ja õpetajaid, kes räägivad kooliga seotud plaanidest ja uuendustest.
Kontserdiarvustuste rubriigis on käsitlusel Tallinna Kammerorkestri juubelikontsert, ERSO kontsert dirigent Nikolai Aleksejevi ja pianist Deniss Kožuhhiniga, Corelli Musicu kontsert “Inglite aeg”, Uue tänava orkestri kontsert, keelpillikvartett “Prezioso” ja Juta Õunapuu-Mocanita kontsert, Eesti muusika- ja teatriakadeemia kontsert Estonia kontserdisaalis ning sealse “Meistrite akadeemia” üritused ning “Jõulujazzil” esinenud Simon Phillipsi kontsert.

Lisaks on ajakirjas veel maailma ja eesti muusikauudised ning viimasel ajal ilmunud heliplaatide arvustused. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: