Algab kandidaatide esitamine Kultuurisõber 2017 tiitlile

Aasta kultuurisõpradele antav traditsiooniline auhind
Aasta kultuurisõpradele antav traditsiooniline auhind "Undefined Useful Object", mille autor on Kärt Ojavee. Autor/allikas: kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutab esmaspäeval välja konkursi Kultuurisõber 2017, millega tunnistatakse eraisikuid, asutusi, ettevõtteid või organisatsioone, kes on kultuurivaldkonda aasta jooksul rahaliselt või oma tegudes toetanud. Saare sõnul kinnitavad viimaste aastate Kultuurisõbra konkursid, et koostöö ettevõtete ja kultuurikorraldajate vahel on tihe ning kasu mõlemapoolne.

"Aasta jooksul on korduvalt küsitud, kuhu ja kelleni peaks riigi toetus kultuuriväljal jõudma. Seda enam on hea meel selliste sotsiaalselt mõtlevate ettevõtjale ja metseenide üle, kes leiavad, et kultuur on meie kõigi ühine põld, mida harida. Riik tunnustab, toetab ja vahendab nende heade koostöösuhete loomist kõigiti," ütles minister.

Kandidaate võivad esitada kõik kultuurivaldkonnaga kokku puutuvad organisatsioonid, kuid uuendusena saab iga kultuurikorraldaja tunnustusele teha ühe ettepaneku. Tunnustuse kandidaat ei saa olla kultuuriministeerium ja tema valitsemisala asutused, nende töötajad või nende korraldatud projektid. Arvesse ei lähe ka teised riigiasutused või riigi enda ellu kutsutud organisatsioonid.

Kandidaatide hulgast valitakse välja kultuurisõbrad ja kolm peapreemiat ehk Aasta kultuurisõpra. Kultuuriminister kuulutab konkursi laureaadid välja traditsioonilisel Kultuurisõbra tseremoonial 7. märtsil 2018 Eesti ajaloomuuseumis Maarjamäel.

Kandidaadi esitamiseks tuleb täita kultuuriministeeriumi kodulehel elektrooniline ankeet. Välja võib pakkuda ka varasematel aastatel esitatud organisatsioone ja isikuid. Kandidaatide esitamine on avatud 4. veebruarini 2018. Konkursi tingimuste kohta saab lugeda lisa.

Kultuuriministeerium on tunnustanud kultuurisõbralikke ettevõtteid ja ettevõtjaid alates 2012. aastast. Mullu pälvisid Aasta kultuurisõbra tiitli AS DNB Pank ja Nordea Bank AB, ajaleht Postimees ning Aare Kaarma.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: