Indrek Saar: alkoaktsiisi alalaekumine pole kultuuri rahastamist mõjutanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>

Kultuuriminister Indrek Saare kinnitusel ei ole alkoholiaktsiisi alalaekumine seni kultuuri rahastamist mõjutanud ning kui Kultuurkapitali vahendid ka peaks vähenema, siis antakse selle võrra vähem toetusi ja stipendiume välja.

"Kultuurkapitali eelarves ei ole juhtunud midagi drastilist, sest olgugi et alkoholi ostmine on vähenenud, siis kuna aktsiisitõus on iseenesest olnud üsna suur, on tänu sellele laekumised tervikuna Kultuurkapitalile olnud siiamaani kasvavas trendis," ütles Saar riigikogu infotunnis Jürgen Ligi küsimusele vastates.

Saar nentis, et Kultuurkapitali eelarve sõltub nii alkoholi- ja tubakaaktsiisi laekumistest kui ka hasartmängumaksust ning lisas, et viimane mõjutab ka Hasartmängumaksu Nõukogu eelarvet.

Vastates küsimusele, kas alkoholiaktsiisi oodatust väiksema laekumise tõttu tuleb Kultuurkapitalil kavandatud projekte kärpida, ütles Saar, et kui Kultuurkapitali sissetulek võrreldes prognoosituga oluliselt väheneb, antakse tõenäoliselt välja vähem toetusi ja stipendiume.

"Teadupärast Kultuurkapital teeb oma eelarvet, maksab asju välja ja teeb lõplikke otsuseid vastavalt sellele, millised on tegelikult laekumised. Kultuurkapitali rahastus on projektipõhine ja juhul kui see peaks olema tõepoolest nii, et Kultuurkapitali sissetulek võrreldes prognoosituga oluliselt väheneb, siis Kultuurkapital annab tõenäoliselt välja natukene vähem toetusi ja stipendiume," rääkis Saar.

Kultuuriminister tervitas diskussiooni kultuuri rahastamise üle.

Saare sõnul tasub mõelda, millised maksud võiksid veel olla suunatud kultuuriministeeriumi eelarvesse kultuuri ja spordi toetuseks. "Vaadates analoogseid kogemusi näiteks Lätis, siis nende maksude lahtisidumine Kultuurkapitali laekumistest, nii nagu on ka aeg-ajalt olnud mõtteid, ei ole andnud positiivset efekti," ütles Saar. "Minu Läti kolleegid on korduvalt kinnitanud, et nad igatseksid sellist mudelit nagu Eestis on," lisas Eesti kultuuriminister.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: