Fotod: Kumus juhatati sisse Eesti 100. sünnipäeva kunstiprogramm ({{commentsTotal}})

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades.

Avaüritusel tutvustasid mainekad kunstnikud ja sündmuste eestvedajad valikut eesootavatest kunstiprogrammi sündmustest. Lisaks antakse esimesele 2018. aasta kunstisündmuse korraldajale, Tartu Kunstimuuseumile, üle sümboolne teatepulk, mis hakkab rändama mööda EV100 kunstisündmusi ja sümboliseerib kodumaiste kunstnike loomingu üleilmset haaret Eesti juubeliaastal.

EV100 kunstiprogrammi korraldavad riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse kunsti Eesti keskuse ja Eesti kaasaegse kunsti arenduskeskusega.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: