Ott Karulin: kultuuripoliitika põhialuste dokumendis aastani 2020 jääb puudu suurest pildist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Žürii liige Ott Karulin
Žürii liige Ott Karulin Autor/allikas: PM/Scanpix Baltics

Kultuuriminister Indrek Saar tegi riigikogus ettekande kultuuripoliitika põhialuste elluviimise kohta aastani 2020. Dokumendis jääb puudu suurest pildist ja see dubleerib kultuuriministeeriumi arengukava, ütles Sirbi peatoimetaja Ott Karulin.

"Mulle tundub, et see aruanne on päris hea sissejuhatus nendele poliitikutele, kes kultuuripoliitikast eriti midagi ei tea, aga kellele meeldib sel teemal sõna võtta. Kuna juba esialgses dokumendis on lubaduste andmisega oldud üsna konservatiivsed ja pigem tagasihoidlikud, siis ei ole ka eriti keeruline seda täita. See, millest mina puudust tunnen, on üldpõhimõtted ja et oleks mõtestatud mismoodi need suunavad iga konkreetse alavaldkonna tegevusi," rääkis Karulin.

"Kui vaadata seda aruannet, siis esimese n-ö kõige põhimõttelisema punkti juures on kirjas, et tegemist on üldise põhimõttega, mida igal pool järgitakse, aga kuidas seda järgitakse, see tegelikult aruandest välja ei tule," lisas ta.

Küsimusele, kas Karulin seab seega kahtluse alla, kas sellist dokumenti üldse vaja on ja millisel juhul see end õigustaks, vastas Karulin, et esmalt tuleks küsida, et kuivõrd detailne see aruanne üldse olema peab ja kas me suudaksime leida suured teemad, mis ei puuduta ainult kultuuriministeeriumi haldusala, vaid kogu Eesti riiki.

"Võib-olla piisakski ainult ühest eesmärgist, mis on võrdne ligipääs. Seda nii kultuuri kogejate mõttes, sõltumata siis sellest, kus nad parasjagu elavad, mis on nende emakeel, milline on nende liikuvus jne. Aga ka need, kes kultuuri teevad – kas on võimalik, vaatama sellele, kus keegi on sündinud, jõuda kutselise kunstniku elukutseni või selle staatuseni?" märkis Karulin.

'"See muidugi tähendab, et järgmise kultuuripoliitika alusdokument ei saa olla ainult kultuuriministeeriumi dokument. See peaks kaasama kõiki ministeeriume, kindlasti haridus- ja teadusministeeriumi, aga ka sise- ja sotsiaalministeeriumi", lisas ta.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: