Kaante vahele jõuab uus valimik eestlaste elulugusid

Foto: ERR

Lähipäevil jõuab raamatulettidele uus valimik eestlaste elulugusid. Lood on kogutud kaks aastat tagasi toimunud eluloovõistlusel "Eesti Vabariik 100. Minu elu ja armastus", mille korraldasid Eesti Kirjandusmuuseum, ühendus Eesti Elulood ja kirjastus Tänapäev.

Võistlusele laekus enam kui 200 kirjutist eesti, inglise, saksa ja rootsi ning võro keeles, vahendas "Aktuaalne kaamera". Kogumik algab traditsiooniliste eluloojutustustega ning lõpeb suuliste intervjuudega. Lood on paigutatud ajateljele ning grupeeritud sarnaste kogemuste kaupa alates Eesti Vabariigi eelsest ajast ning jõudes välja eelmise sajandi lõpukümnenditesse.

Raamatu koostajad Rutt Hinrikus ja Tiina Ann Kirss ütlevad raamatu saatesõnas, et kogumik võiks juhatada lugejaid märkama ja väärtustama mäletamist ja jutustamise lakkamatut järjepidevust.

Žürii liige Merle Karusoo sõnas, et neid elulugusid ei saa lugeda nagu juturaamatu, kuna see läheks liiga raskeks. "See on tohutult rikas materjal, mida on raske sõnades väljendada," ütles ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: