Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lavastaja Laura Jaanhold: oleme jõudnud hetke, et rääkida uuesti naiste ja meeste suhetest

Tallinna Linnateatris jõuab lavale maailmakuulsa Rootsi kirjaniku August Strindbergi näidend "Preili Julie". Autor on näidendi teksti kirjutanud 710 hüüumärki, mis peaks näitama tegevuse intensiivsust. Samas – kõige olulisemad sündmused näidendis toimuvad lava taga – nagu Kreeka tragöödiale kohane. Lavastaja Laura Jaanholdi jaoks on Preili Julie elu esimene klassikalavastus ning ühtlasi esimene töö Tallinna Linnateatris.

"See on hästi keeruline materjal selles suhtes, et ta ei ole dramaturgiliselt kõige ühtlasem, ta on hästi elus ja hästi hakitud, kogu aeg mäng muutub, muutuvad karakterid, mõtted muutuvad, selles mõttes see on hästi põnev materjal," märkis Jaanhold "Aktuaalsele kaamerale".

Lavastaja leiab, et enam kui 100-aastane näidend mõjub praeguses maailmas toimuvate sündmuste taustal väga kaasaegsena.

"Mulle tundub, et me oleme jõudnud hetke, et rääkida uuesti naiste ja meeste vahelistest suhetest, mis muidu jäävad rohkem koduseinte vahele. Naise positsioonist ühiskonnas, mehe positsioonist," nentis ta.

"Me tegelesime selle materjaliga sellest kandist, et kuidas näidata kõikide tegelaste ausaid teekondi selle hetkeni, kuidas need asjad seal lõpuks lõpevad, et need ei oleks mustvalged lahendused, mis seal välja paistaksid," lisas Jaanhold.

Lavastuse kunstnik on lllimar Vihmar ja helilooja Taavi-Peeter Liiv. Mängivad Ursula Ratasepp, Kaspar Velberg ja Elisabet Reinsalu.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: