Künnapu näitusest "Maagiline Tallinn": maalin tunnet ja armastust selle linna suhtes

Foto: Vilen Künnapu

Arhitekt Vilen Künnapu maalide aines on peamiselt linn - majad, rütmid ja hullumeelselt erksad värvid. Täna arhitektuuri- ja disainigaleriis avatud näitus "Maagiline Tallinn" teeb kummarduse kunstniku kodulinnale.

Nagu autor ise on öelnud, püüab ta oma Tallinna vaadetega anda edasi metafüüsilist jõudu, mida ta linna meeldejäävates sõlmkohtades näeb, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma ei ole fotograaf. Ma maalin oma tunnet ja armastust selle linna suhtes. See on jõud, selline asi mida kunstnik võib edasi anda. Ta näeb koha või maja jõudu või veel midagi ja maalikunstnikul on selle edasi andmiseks vorm. Ta teeb pliiatsiga ette, on värv, mingid märgid, sikasakad, minu enda märgid, ma panen selle pildi käima, kuidagi niimoodi käib see asi," kirjeldas Künnapu loomisprotsessi.

Näituse "Maagiline Tallinn" kuraator on Reet Varblane. "Maagiline Tallinn" jääb Disaini ja Arhiktetuurigaleriis avatuks 28. märtsini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: