Uudis

HÕFFi avab postapokalüptiline ülikoolimärul

17.03.18 ... Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali avafilmiks on sel korral postapokalüptiline linalugu "Märulikool" ("Rock Steady Row"), mille rahusvaheline esilinastus toimub Eestis. Haapsallu saabuvad esitlema režissöör Trevor Stevens ja peaosatäitja Heston Horwin.

Avaldati Liina Trishkina-Vanhatalo filmi "Võta või jäta" treiler

16.03.18 ... Sügisel jõuab kinodesse Liina Trishkina-Vanhatalo linateos "Võta või jäta", kus teiste seas astuvad üles Reimo Sagor, Nora Altrov, Emily Viikman, Liis Lass ja Adeele Sepp. Avaldati filmi esimene treiler.

Järgmise James Bondi filmi lavastab "Trainspottingu" režissöör Danny Boyle

16.03.18 ... Järjekorras 25. James Bondi linateose lavastajaks on kinnitatud Danny Boyle, kes on varem tuntud filmidega "Trainspotting", "Rentslimiljonär" ja "127 tundi".

"Nõukogude hipid" linastub Taanis CPH:DOX filmifestivalil

16.03.18 ... Eesti-Saksa-Soome koostöös valminud dokumentaalfilm "Nõukogude hipid" valiti Taanis Kopenhaagenis toimuvale CPH:DOX festivalile. Terje Toomistu dokumentaalfilm osaleb programmis "festivalide hitid", kuhu valitakse teiste festivalide väljapaistvamaid filme.

Loomaaed tähistab hülgepäeva Juha Taskineni dokumentaalfilmi linastumisega

14.03.18 ... Tallinna loomaaed tähistab rahvusvahelist hülgepäeva kahe põneva ettevõtmisega.

"Fantastiliste elukate" teine film sai ametliku treileri

14.03.18 ... Fantaasiafilmi "Fantastilised elukad ja kust neid leida" teine osa sai lõpuks ametliku treileri. Film jõuab kinodesse novembris.

Valmis dokumentaalfilm vitraažikunstnik Dolores Hoffmannist

13.03.18 ... Vitraažikunstnik Dolores Hoffmannist on valminud dokumentaalfilm "Jagatud valgus", mis esilinastub 15. märtsil ja seda saab näha ka Tartu Maailmafilmi festivalil.

Eesti kino top 7. Tipus muutusteta

13.03.18 ... Neljandat nädalavahetust järjest troonis tabelis esikohal kodumaine jant "Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused" ning uustulnukaid mahtus seitsme vapra sekka vaid üks, dubleeritud animaseiklus "Päkapikkudega kodus".

Noored filmitegijad toovad kinno tüki aja lollima filmi

13.03.18 ... Cinamon Kosmos kinos esilinastub homme noorte filmitegijate järjefilm "Kartell 2". Filmi režissöör, operaator ja produtsent on 20-aastane Arvid Tampuu.

Skulskaja "Dovlatovist": inimesed mõtlesid, kahtlesid, neil oli valik ja see oli väga raske

12.03.18 ... Reedel jõudis Eesti kinolevisse Berliini filmifestivali võistlusprogrammis osalenud mängufilm "Dovlatov", mis jutustab 20. sajandi ühe olulisema vene kirjaniku Sergei Dovlatovi elust 1970. aastate Leningradis.

Kultuuriportaal soovitab: "Naljakas daam" ETV2-s

12.03.18 ... 12. märtsi õhtul jõuab ETV2 ekraanile 1975. aasta linateos "Naljakas daam", mille peaosas astub üles Barbra Streisand.

Eesti filmi- ja teleauhinnad 2018 galaõhtut juhib Marta Laan

09.03.18 ... Juba 24. märtsil antakse välja 2018. aasta Eesti filmi- ja teleauhinnad. Nordea kontserdimajas toimuva piduliku gala õhtujuhiks on särav näitlejanna Marta Laan.

Vaata esimesi videokaadreid suurfilmist "Tõde ja õigus"

08.03.18 ... Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmivad filmid on tänu lisarahastusele suurema eelarvega kui tavaliselt. Mitme filmi võtted said seetõttu toimuda kõigil neljal aastaajal.

Sõprus pakub fotograafiahuvilisele noorele aastaks tasuta kinokülastust

08.03.18 ... Kino Sõprus otsib fotohuvilist noort, kes teeks kino eriüritustel ja esilinastustel pilte ning teeniks sellega ära aasta jagu tasuta kinokülastusi. 

HÕFF näitab Jakuutia õudusi ja viib süngesse keskaega

08.03.18 ... Jakuutia ei ole kuulus ainult oma krõbedate külmakraadide, teemantide või mammutiluude poolest. Üha enam on põhjust rääkida ka sealsest eksootilisest filmitööstusest ehk Sahhawoodist, mille üht huvitavamat näidet tänavune Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival tutvustab.

Kultuurikatla ajaloost valmis videofilmide sari

08.03.18 ... Kultuurikatla maja ajalugu sai režissöör Agne Nelgi käe all kirja pandud ja filmilindile. Selle tulemusena valminud kolmeosaline videofilmide sari räägib loo Kultuurikatla ajaloost aastatel 1909–2017.

Peeter Volkonskist valmib dokfilm

07.03.18 ... Värvikast lauljast, näitlejast, lavastajast ja tõlkijast Peeter Volkonskist tehtav dokumentaalfilm “Viimane vürst” jõuab kinodesse sel sügisel.

Kultuuriportaal soovitab: "Hispaania kuninganna" ETV2-s

07.03.18 ... 7. märtsil jõuab ETV2 ekraanil režissöör Fernando Trueba linateos "Hispaania kuninganna".

Maailmafilmi festival toob Tartusse 60 dokumentaalfilmi

07.03.18 ... 19. kuni 24. märtsini toimub Eesti Rahva Muuseumi XV Maailmafilmi festival, kus linastub 60 värsket dokumentaalfilmi. Programmis on nii maailmatasemel dokigurude kui ka noorte filmitegijate loomingut ligi 30 eri riigist.

Filipp Kruusvall filmist "Ahto. Unistuste jaht": see on küps vaade eestlastele ja Eesti ajale

06.03.18 ... Filmikriitik Filipp Kruusvall leiab, et "Ahto. Unistuste jahi" tugevus on küps ja tänapäevane käsitlus teise maailmasõja eelsest Eestist ning tolleaegsetest eestlastest.

Jaanis Valk Ahto Valteri ümbermaailmareisist: see oli tema unistus 17-aastasest alates

06.03.18 ... Üheksa aastat tagasi kuulis režissöör Jaanis Valk esimest korda mehest, kes olevat 1930. aastatel Eesti lipu all ümber maakera purjetanud. 8. märtsil aga esilinastub haruldasi arhiivimaterjale sisaldav dokumentaalfilm "Ahto. Unistuste jaht", mis jutustabki maailmarändur Ahto Valterist, tema imelisest teekonnast ja vanematest, kes Eestisse maha jäid.

Eesti kino top 7. Endiselt eestimaist eelistades

06.03.18 ... Oscari-gala nädalavahetus ei toonud kaasa mitte mingeid muudatusi kodumaise kinotabeli esinumbris. Sel kohal troonis kolmandat nädalat järjest kohaliku kassahiti menukas järg „Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused“, mille tormakas edu annab tegijatele usku vähem kui aasta pärast kinolinale jõudva kolmanda peatüki suhtes.

Tampere filmifestivali fookuses on Eesti

05.03.18 ... Tampere lühifilmide festivali fookusriigiks on sel aastal Eesti. Kuue eriprogrammiga, mis kannab koondnime "Made In Estonia 100" ning mis on  kokku pandud koostöös Eesti Lühifilmi Keskusega, tähistatakse maailma ühel tähtsaimal lühifilmide festivalil Eesti 100. juubelit. 

Oscarite gala emotsionaalne kõne tõstis kõik naised jalule

05.03.18 ... Parima naispeaosa Oscari võitja Frances McDormand palus kõigil naissoost filmitegijatetel saalis püsti tõusta, et näidata, kuidas kõigil neil on oma lugu rääkida.

Kinodesse jõuab lühifilmikassett "ELU(L)ELU"

16.02.18 ... 9. märtsil jõuab kino Artis ekraanile kolme Eesti animafilmi ühendav kassett "ELU(L)ELU", kus mänguline kohtub tõsisega ja nukuanimatsioon dokumentaalsete lugudega.

ARSi filmifestivalil näeb enam kui kolmekümne nüüdiskunstniku loomingut

02.03.18 ... 9.–10. märtsini toimuv ARSi Filmifestival AFF 2018 esitleb enam kui kolmekümne Eesti nüüdiskunstniku video- ja filmiloomingut, Soome interdistsiplinaarse kunstnikeühenduse MUU videoloomingu sarja "The Performance Voyage 7", mis sisaldab 18 kunstniku ja kunstnikerühmituse teoseid ja valikut Eesti Kunstiakadeemia fotokunsti osakonna tudengite teostest.

Eesti viimane rockstaar jõuab kinno

23.02.18 ... 22. märtsil jõuab kinno film "Enam kui elu", mille kangelane on punkar Freddy Grenzmann, ansambli Psychoterror liider.

Anna Hintsi lühifilm "Jää" võidab festivalidel auhindu

01.03.18 ... Anna Hintsi lühifilm "Jää" on osalenud ligi 40 filmifestivali võistlusprogrammis ning võitnud viis auhinda, nende seas kriitikute auhind Belgia filmifestivalilt "Les Enfants Terribles" ja Norra filmifestivalilt "West Nordic International" auhind parima operaatoritöö eest. 

Oscarid jõuavad lähemale: Eesti filmikriitikud tegid ennustusi

28.02.18 ... Ööl vastu esmaspäeva jagab Ameerika filmiakadeemia Oscareid. "Aktuaalne kaamera" uuris filmikriitikutelt Andrei Liimetsalt ja Filipp Kruusvallilt favoriite, samuti tegid nad sissevaate parima dokumentaali nominentidesse.

Kultuuriportaal soovitab: "Elujanu" ETV2-s

28.02.18 ... 28. veebruaril on ETV2 ekraanil režissöör Jean-Marc Vallée linateos "Elujanu" ("Dallas Buyers Club"), mis võitis 2014. aastal ka kolm Oscarit.

Kinodesse jõuab film Eesti esimesest ümberilma purjetajast Ahto Valterist

23.02.18 ... Alates 14. märtsist jõuab kinodesse Jaanis Valgu dokumentaalfilm "Ahto. Unistuste jaht".

Kumu tutvustab arhitektuuri popstaari

27.02.18 ... 28. veebruaril jõuab Kumu dokumentaali raames ekraanile maailma suurimaks popstaararhitektiks nimetatud ja Tallinnassegi oma jälje jätnud taanlase Bjarke Ingelsi fenomeni uuriv linateos "Big Time".

Ilmar Raagi uue filmi peaosaliste rollikatsetele tuli 62 last

26.02.18 ... Täna algasid Tartus osatäitjate otsingud režissöör Ilmar Raagi uue lastefilmi "Erik Kivisüda". Seikluslik lastefilm räägib vaikse omaette hoidva poisi Eriku ja temperamentse tüdruku Maria seiklustest, millest on õppida nii lastel kui ka täiskasvanutel. Katsetele tuli kokku 62 poissi ja tüdrukut, kes soovivad filmi peaosaliste Eriku ja Maria rolli astuda.

Harvey Weinsteini asutatud produktsioonifirma kuulutab välja pankroti

26.02.18 ... Ahistamisskandaali keskmesse sattunud Harvey Weinsteini loodud produktsioonifirma The Weinstein Company kuulutab välja pankroti.

Galerii: Avaldati EFTA nominendid, auhinnale pürgivad paljud ERR-i tegijad

26.02.18 ... 26. veebruaril avalikustas Eesti filmi instituut 2018. aasta Eesti filmi- ja teleauhindade nominendid. Kokku jagatakse 24. märtsil toimuval auhinnagalal välja 29 auhinda, millest 15 filmi- ja 14 televaldkonnas.

Bollywoodi superstaar Sridevi Kapoor suri 54-aastaselt

26.02.18 ... Bollywood leinab 54-aastaselt surnud näitlejannat Sridevi Kapoori.

"Dovlatov" toob kinolinale iroonilist nõukogude tagatrepiromantikat

24.02.18 ... 9. märtsil Eesti kinodesse jõudev verivärske mängufilm "Dovlatov" keskendub kuuele päevale Sergei Dovlatovi elust, mil toona veel tunnustust otsiv kirjanik võitles enda teose trükkimineku eest.

"Kõik sündü Võrol" vaatab Võru linna inimeste käekäiku läbi saja aasta

22.02.18 ... Kas teadsite, kelle õigusjärglane on Tallinna Nukuteater, või kes tõi esimesena Nõukogude Liidu turule rula? Ruti Murusalu film "Kõik sündü Võrol", annab neile küsimustele vastused ning enamgi veel. Film vaatab inimeste käekäiku ja linna arengut läbi 100 aasta, tuues vaatajateni seniteadmata, huvitavaid fakte.

New York Times arvustas homme USA kinolevisse jõudvat "Novembrit"

22.02.18 ... Mainekas väljaanne New York Times arvustas Rainer Sarneti Novembrit. Juba homsest jõuab film ka USA kinolevisse.

Makedoonia film "Salajane koostisaine" sai tänu PÖFF-ile tuntuks

22.02.18 ... Makedoonia film «Salajane koostisaine” sai Pimedate Ööde filmifestivalil sellise tuule tiibadesse, et on nüüdseks jõudnud juba ligemale 20 riigi vaatajate ette.

Berlinale filmifestivali elutööpreemia pälvis näitleja Willem Dafoe

21.02.18 ... Kuldse Karuga pärjatud Willem Dafoe on teinud 40 aastaga üle 100 filmirolli ning silmapaistnud oma rikkaliku rolli-paletiga. Ta on mänginud filmides "Mississippi põleb", "Kristuse viimane kiusatus", "Metsikud südamed", "Inglise patsient" ja "Ameerika psühho".

Sillamäel käivad Eesti mängufilmi "Rain" võtted

21.02.18 ... Sillamäel on praegu käimas Janno Jürgensi mängufilmi "Rain" võtted. Väikelinnas elavate erinevate põlvkondade suhetest rääkiv film jõuab kinolinale tõenäoliselt järgmise aasta alguses.

Kumu toob ekraanile samuraist arhitekti

20.02.18 ... 21. veebruaril jõuab Kumu auditooriumis ekraanile dokumentaalfilm "Samurai-arhitekt Tadao Ando", mis kõneleb poksijast ja autodidaktist Tadao Andost ning sellest, kuidas temast sai üks maailma tuntumaid ehituskunstnikke.

Kultuurportaal soovitab: "Naine pildil" ETV-s

20.02.18 ... 20. veebruaril jõuab ETV ekraanile režissöör Priit Valgna eelmisel aastal valminud dokumentaalfilm "Naine pildil".

"Novembri" operaator võitis Ameerika operaatorite gildi preemia

18.02.18 ... Eesti operaator Mart Taniel võitis oma töö eest filmis "November" Ameerika operaatorite gildi preemia "Spotlight", mida antakse linateostele, mis on valminud väljaspool Ameerikat.

Berliinis algas filmifestival Berlinale

19.02.18 ... Berliinis toimub praegu aasta esimene A-klassi filmifestival Berlinale, kust saavad tuule tiibadesse käesoleva aasta parimad filmid.

Jennifer Lawrence loobub aastaks näitlemisest

19.02.18 ... Oscarivõitja Jennifer Lawrence teatas, et loobub vähemalt aastaks näitlemisest, et pühenduda poliitilisele teavitustööle.

Armastatud Eesti näitlejad taaselustavad ETV ekraanil vabariigi sünni

19.02.18 ... Täna õhtul avab ETV ekraanil vabariigi 100. sünnipäeva teemaprogrammi vastvalminud mini-draamasari "Hetk ajaloos", kus Eesti tippnäitlejad taaselustavad esmakordselt vabariigi väljakuulutamisele eelnenud ärevad päevad.
 

"Klassikokkutulek 2" purustas avanädalavahetusel eelmise osa rekordi

19.02.18 ... Eesti kinohiti "Klassikokkutulek" järg alapealkirjaga "Pulmad ja matused" tõi kinodesse 49 432 silmapaari, kes jättis avanädalavahetusel kinokassadesse 299 860 eurot, mida on rohkem, kui ükski kodu- või välismaine film seni ühe nädalavahetusega saavutanud on.

Süüria filmitegijad ei pääse valitsuse piirangute tõttu Oscaritele

16.02.18 ... Süüria valitsus takistab filmi "Last Men in Aleppo" tegijaid Oscarite galale minemast.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: