Uudis

Amy Winehouse'ist linastub uus dokumentaalfilm

20.09.18 ... Kanada iseseisev filmide ja telesaadete tootja Eagle Vision teatas, et toodavad dokumentaalfilmi Amy Winehouse'i teisest, 2007. aastal ilmunud albumist "Back To Black".

Matsalu loodusfilmide festivalil kasvab iga aastaga mure keskkonna pärast

19.09.18 ... Kasvav mure keskkonna pärast peegeldub Lihulas algava Matsalu loodusfilmide festivali kavas. Linastub 90 filmi üle maailma, teemade valik on lai ja viib vaataja kargest Arktikast kuumade Aafrika tasandikeni, näha saab ka Eesti looduse võlu.

Imelike Filmide Festival toob Eestisse kultusteose "The Room" tegijad

19.09.18 ... 26. kuni 27. novembrini viibivad Imelike Filmide Festivali raames Eestis Tommy Wiseau ja Greg Sestero, kes on tuntud kui kriitikute poolt maailma parimaks halvaks filmiks tituleeritud "Toa" ("The Room") tegijad.

Jaanus Nõgisto uus dokumentaalfilm keskendub Risto Joostile

19.09.18 ... 2. oktoobril esilinastub kinos Artis Jaanus Nõgisto autorifilm Risto Joostist, mis kannab pealkirja "Päikesepoiss".

Supernova kinoülikool näitab dokumentaalfilmi Rein Maranist

19.09.18 ... 19. septembril kell 18.00 on Supernova Kinoülikooli sügishooaja Eesti filmikava avaseanss: Ants Tammiku dokumentaalfilm "Maran".

Kultuuriportaal soovitab: "Õnnelik lõpp" ETV2-s

19.09.18 ... 19. septembril jõuab ETV2 ekraanile Michael Haneke 2017. aasta linateos "Õnnelik lõpp" ("Happy End").

Kinodesse jõuab film lastekirjanikust Astrid Lindgrenist

19.09.18 ... Alates 25. septembrist jõuab kinodesse Taani režissööri Pernille Fischer Christenseni mängufilm "Astrid Lindgreni rääkimata lugu". Film osutus selleaastase PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff populaarseimaks filmiks.

Helsingi filmifestivalile "Rakkautta & Anarkiaa" jõuavad Eesti filmid ja muusika

19.09.18 ... 20.-30. septembril toimub Helsingis 31. rahvusvaheline filmifestival "Rakkautta & Anarkiaa", mille peaprogrammi kuulub mitmeid uusi Eesti filme. Ühtlasi toimub festivali raames Eesti-teemaline klubiõhtu "Armastus ja Anarhia", kus saab näha BFMi tudengite lühifilme ja kuulda ansamblit Púr Múdd.

2018. aasta Emmyd jagatud: suurimad võitjad olid HBO ja Netflix

18.09.18 ... Esmaspäeva õhtul peeti Los Angeleses 70. Emmy galat, kus jagati auhindu parimatele tegijatele tele- ja sarjamaailmas.

Kadrioru pargi 300. aasta jäädvustati dokfilmi

18.09.18 ... Kadrioru pargi 300. aasta on jäädvustatud dokumentaalfilmina, mida autorid ise nimetavad dokumentaalvaatluseks. Filmi salvestati eelmise aasta maist kuni selle suve alguseni.

Supernova kinoülikool avab sügishooaja filmiga "Teekond isaga"

18.09.18 ... 18. septembril kell 18.00 avab Supernova Kinoülikooli sügishooaja Rumeenia päritolu saksa lavastaja Anca Miruna Lazarescu 2016. aastal valminud debüütmängufilmiga "Teekond isaga" ("That Trip We Took with Dad"). Film on linastunud mitmel festivalil, seal hulgas ka 2016. aasta PÖFFil.

Esilinastub dokumentaalfilm Kadrioru ajaloost

17.09.18 ... 19. septembril kell 18.00 esilinastub KUMU auditooriumis režissöör Märten Vaheri dokumentaalfilm "Tagasi Kadriorus".

"Võta või jäta" kogus avanädalavahetusega 13 100 vaatajat

17.09.18 ... 14. septembrist kinodesse jõudnud mängufilm "Võta või jäta" kogus avanädalal 13 100 vaatajat. Tegemist on Liina Triškina-Vanhatalo esimene täispika mängufilmiga, mis on valitud Eestit esindama parima võõrkeelse Oscari kandidaadiks.

Kinos Artis linastub eluloofilm Nicost

17.09.18 ... Alates 21. septembrist saab kinos Artis vaadata Susanna Nicchiarelli eluloodraamat "Nico, 1988".

"Mandariinid" jõudis IMDb tipp-250 filmi hulka

17.09.18 ... Esimene Eesti ja Gruusia koostöös valminud 2013. aasta mängufilm "Mandariinid" on jõudnud IMDb ehk rahvusvahelise filmikunstiteemalise andmebaasi 250 kõrgeimalt hinnatud filmi hulka.

ETV-s esilinastub dokumentaal Eesti loodusfilmide meistrist Rein Maranist

15.09.18 ... 15. septembril näitab ETV uut dokumentaalfilmi "Maran", mis jälgib legendaarset ja väärikat loodusfilmide tegijat Rein Maranit, kel täitus 13. septembril 87 eluaastat.

ERR.ee video: kohtumine filmi "Minu näoga onu" tegijatega

29.09.17 ... 28. septembril toimus kinos Sõprus värske Eesti filmi "Minu näoga onu" erilinastus, kus pärast filmi astusid publiku ette peaosatäitjad Evelin Võigemast, Roman Baskin ja Rain Tolk ning režissöör Andres Maimik, vestlust modereeris Kaspar Viilup. Kultuuriportaal tegi vestlusest otseülekande.

Ilmus Eesti, Islandi ja Norra koostööfilmi "Mihkel" treiler

14.09.18 ... Reedel ilmus Islandi, Eesti ja Norra ühistööna valminud tõsielulistel sündmustel põhineva filmi "Mihkel" esimene treiler. Filmis mängivad teiste seas peaosades ka Eesti näitlejad ja see esilinastub Eesti kinodes 18. oktoobril.

"Võta või jäta" peaosatäitja Reimo Sagor kohtus üle pooleteist aasta taas oma filmitütrega

13.09.18 ... Poisipõnni meenutav Nora on aasta ja viiekuune tüdruk, kes läks hiljuti ka lasteaeda. Aga Nora on ka Eesti kõige noorem filmistaar. Ta sai oma rolli vastsündinuna ja alustas täiskohaga tööd vaid kolmenädalaselt Reimo Sagori partnerina filmis "Võta või jäta". Sagor ja Nora kohtusid nüüd üle pooleteist aasta taas üksteisega.

Kultuuriportaal soovitab: "Armastuseta" ETV2-s

12.09.18 ... 12. septembril jõuab ETV2 ekraanile 2017. aasta üks hinnatuimaid linateoseid, Vene režissööri Andrei Zvjagintsevi "Armastuseta".

Esilinastub Eesti võõrkeelse Oscari kandidaat "Võta või jäta"

11.09.18 ... Täna esilinastub Tartus ja homme Tallinnas uus kodumaine mängufilm "Võta või jäta". Linateos on eesti kandidaat võõrkeelsele Oscarile ning selle on kirjutanud ja lavastanud Liina Triškina-Vanhatalo. Linateos räägib isadusest väga tundlikul moel.

Ilmus animafilmi "Lotte ja kadunud lohed" esimene treiler

11.09.18 ... 2019. aasta alguses jõuab kinodesse animafilm "Lotte ja kadunud lohed", mis on järg Lotte-filmide sarjale. Värske linaloo autorid on taas Janno Põldma, Heiki Ernits ja Andrus Kivirähk.

ETV toob eetrisse värske dokumentaalfilmi Harvey Weinsteinist

10.09.18 ... ETV toob täna õhtul eetrisse värske dokumentaalfilmi "Weinsteini lugu" ("Weinstein - The Inside Story", Inglise 2018).

Veneetsia festivali Kuldlõvi sai Alfonso Cuarón

09.09.18 ... Veneetsia filmifestivali peapreemia pälvis 8. septembril Mehhiko režissööri Alfonso Cuaróni film "Roma".

Ameerika filmiakadeemia loobus Oscarite populaarse filmi kategooriast

07.09.18 ... Ameerika filmiakadeemia teatas kuu aega tagasi, et mitmete teiste muudatuste kõrval, mis Oscarite juures läbi viiakse, lisatakse ka populaarse filmi kategooria, et tunnustada suuri kassahitte. Nüüd selgus aga, et uut auhinda tuleval aastal veel välja ei anta.

Jaan-Eik Tulve: "Vello Salo. Igapäevaelu müstika" näitab hästi nii marakratt kui ka preester Vello Salot

05.09.18 ... Uus dokumentaalfilm "Vello Salo. Igapäevaelu müstika" portreteerib maailmarändurit, vaimulikku ja literaati Vello Salot, kes saab paari kuu pärast 93aastaseks. Kaamerasilm on jälginud tema viimaseid eluaastaid ning jõudnud välja punkti, kus suur vaim on kammitsetud üha enam nõrgenevasse kehasse ning õhus ripub küsimus, kas kuidas ja kuhu edasi.

Moekunstikino keskendub sel aastal legendaarsetele moeloojatele

05.09.18 ... 4. kuni 10. oktoobrini toimub taas moefilmide festival MoeKunstiKino, mis toob kinoekraanile värske valiku moe- ja kunstimaailma tutvustavaid dokumentaalfilme. Festival toimub Tallinnas kinos Sõprus, eriseanss leiab aset ka Tartu Elektriteatris.

Kultuuriportaal soovitab: "Ruut" ETV2-s

05.09.18 ... 5. septembril jõuab ETV2 ekraanile möödunud aasta üks hinnatumaid Euroopa filme, Ruben Östlundi ühiskonnakriitiline komöödia "Ruut".

Jaan Tootsen filmist "Vello Salo. Igapäevaelu müstika": see näitab vanakssaamise ilu

04.09.18 ... 4. septembrist jookseb Eesti kinodes režissöör Jaan Tootseni uus dokumentaalfilm "Vello Salo. Igapäevaelu müstika", mis räägib loo 92-aastasest preestrist ning tema pöörasest elust. "Ringvaates" rääkisid värskest linateosest ning Vello Salost filmi autor ning ema Vimala.

"Seltsimees laps" valiti Busani filmifestivali võistlusprogrammi

04.09.18 ... EV100 filmiprogrammi avafilm, Moonika Siimetsa "Seltsimees laps" valiti maineka Busani filmifestivali võistlusprogrammi, kus toimub ka filmi rahvusvaheline esilinastus.

Kumu filmisügise avab pattu kahetsev seakasvataja

03.09.18 ... Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sügishooaja juhatab sel kolmapäeval sisse lugu Ameerika seakasvatajast, kes otsustab oma ameti maha panna, sest peab sigade tapmist liha pärast ebainimlikuks.

Eesti stsenaristid asutasid oma gildi

01.09.18 ... Eesti stsenaristid asutasid erialase ühenduse MTÜ Eesti Stsenaristide Gild (ESG), mille eesmärk on koondada professionaalseid stsenariste, erinevate audiovisuaalalade loojutustajaid ja teisi stsenaristikaga seotud inimesi ning seista nende õiguste eest.

Kultuuriportaal soovitab: "Borg/McEnroe" ETV-s

01.09.18 ... 1. septembril jõuab ETV ekraanile 2017. aasta Rootsi spordifilm "Borg/McEnroe".

Kinos Sõprus toimuvad esmakordselt Brasiilia filmipäevad

30.08.18 ... Esimest korda saab Sõpruses nautida mõnusaid Brasiilia filme, põnevat vaatamist jagub kõigile kolmandast kuni kuuendani septembrini.

Eesti filmitegijad on Veneetsia filmifestivalil taas esindatud

29.08.18 ... Täna algaval Veneetsia filmifestivalil on Eesti filmitegijad taas esindatud. Veneetsias esilinastub Orizzonti võistluskavas Eesti-Vene-Prantsuse koostööfilm "Mees, kes üllatas kõiki", mille operaator on Mart Taniel.

Kultuuriportaal soovitab: "Uus sõbranna" ETV2-s

29.08.18 ... 29. augustil jõuab ETV2 ekraanile režisöör François Ozoni 2014. aasta linateos "Uus sõbranna".

Kultuuriportaal soovitab: "Kõik need unetud ööd" ETV2-s

28.08.18 ... 28. augustil jõuab ETV2 ekraanile Poola režissööri Michał Marczaki linateos "Kõik need unetud ööd".

Coca-Cola Plaza kinoklassika jätkub septembris "Suure Lebowskiga"

27.08.18 ... 5. septembril jätkub uue hooga Coca-Cola Plaza kinoklassika sari, mis toob taas kinolinale filmiajaloo ikoonilisemad filmid ja kultustegelased. Hooaeg jätkub vendade Coenite komöödiaga "Suur Lebowski".

Bondi-filmi linastumine lükkub aasta võrra edasi

26.08.18 ... Pärast teadet, et Danny Boyle taandus Bondi-filmi lavastajakohalt, on uue filmi linastusaeg teadmata kuupäevaks edasi lükatud.

LasnaKino lõpeb Pae pargis humoorikal noodil filmiga "Malev"

25.08.18 ... LasnaKino vabaõhukino programm lõpeb täna, 25. augustil Pae pargis humoorikal noodil filmi "Malev" linastusega.

Režissöör Danny Boyle lahkus Bondi-filmi lavastajakohalt

22.08.18 ... Režissöör Danny Boyle taandus järgmise Bondi-filmi lavastajakohalt.

LasnaKino viiepäevane vabaõhukino programm algab dokumentaaliga Hawaii tänavakunstist

21.08.18 ... Neljandat suve toimuv LasnaKino programm algab täna traditsiooniliselt Kivila pargis kell 20.30. MTÜ Lasnaidee korraldatud üritus toob kokku lasnamäelasi ja teisi külalisi, et avastada Lasnamäe looduskauneid paiku ning saama osa erilisest kultuurielamusest.

Tartuffi populaarseimat filmi vaatas korraga 2600 inimest

21.08.18 ... PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff populaarseim film "Astrid Lindgreni rääkimata lugu" tõi Tartu Raekoja platsile korraga 2600 vaatajat.

Scarlett Johansson nimetati enimteenivaks naisnäitlejaks

17.08.18 ... "Tasujate" staar Scarlett Johansson nimetati enimteenivaks näitlejaks.

Eesti läkitab parima võõrkeelse filmi Oscarit püüdma draama isadusest

16.08.18 ... Eesti saadab USA filmiakadeemia Oscarile parima võõrkeelse filmi kategoorias kandideerima Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks loodud draama "Võta või jäta". Linateose on kirjutanud ning lavastanud Liina Triškina-Vanhatalo.

Laupäeval toimub kolmas Filmilindifestival

16.08.18 ... Sel laupäeval, 18. augustil toimub kolmas Filmilindifestival, mille teema on tänavu road movie. Järva-Jaani Kinomuuseumis ning Vanatehnika varjupaigas tulevad 35-millimeetriste filmilintide pealt näitamisele aegumatu klassika hulka kuuluvad filmid. Kavas on nii kodumaised kui ka maailmakino legendaarsed linateosed.

Fotod: Raplamaal lõppes Lauri Randla mängufilmi "Hüvasti, NSVL" esimene võtteperiood

16.08.18 ... Juulis ja augustis toimusid Lauri Randla täispika debüütmängufilmi "Hüvasti, NSVL" võtted Sillamäel, Tallinnas ning pikemalt Raplas Okta Centrumis (endises KEKi hoones), mida võib nimetada ka nõukogudeaegse arhitektuuri monumendiks. 10. augustil lõppes võtteperioodi esimene etapp, võtted jätkuvad 26. augustist Kohtla-Järvel. Kolmas võtteperiood on planeeritud novembrisse.

Valmis "Viimase vürsti" treiler

16.08.18 ... Septembri lõpus kinno jõudev dokumentaalfilm Peeter Volkonskist heidab pilgu värvika kultuuritegelase argipäeva ning uurib, kuidas õnnestub leida tasakaalu olme ja aristokraatia vahel.

Hiroshima festivalil näidatakse rekordarvu Eesti animafilme

15.08.18 ... 23.-27. augustini Jaapanis, Hiroshimas toimuval rahvusvahelisel animatsioonifestivali programmis on Eesti juubeliaasta tähistamiseks rekordarv Eesti animafilme, mis teeb sellest suurima Eesti animafilmide fookuse maailmas. 

Suri "Ristiisa" näitleja Morgana King

15.08.18 ... 87-aastaselt suri "Ristiisast" tuntud näitleja ja jazzlaulja Morgana King.
argipäeviti kell 11 klassikaraadios

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: