Uudis

Galerii: 22. Pimedate Ööde filmifestivali avaõhtu

16.11.18 ... Pimedate Ööde filmifestival algas taas, tuues kahe nädala jooksul eesti kinopublikuni üle 200 linateose 80 riigist. Alexela kontserdimajas algas festivali avatseremoonia, kus antakse traditsiooniliselt üle ka PÖFF-i elutööpreemia, mille pälvib Ingmar Bergmani muusa Liv Ullmann.

Tiina Lokk avas Pimedate Ööde filmifestivali

16.11.18 ... Reedel sai Solaris keskuse katusel avalöögi järjekorras 22. Pimedate Ööde filmifestival, mis toob järgnevatel nädalatel Eesti kinopubliku ette ligi 900 seansi jagu väärtfilme.

Lühifilm "Nissan Patrol" linastub Hispaanias Soria lühifilmide festivali võistlusprogrammis

15.11.18 ... Katrin Tegova ja Andres Maimiku lühifilm "Nissan Patrol" linastub Hispaanias Soria lühifilmide festivali ametlikus võistlusprogrammis.

PÖFFi Moekino vaatleb lisaks moele tänavu detailsemalt ka kunsti ja muusikat

15.11.18 ... Moe- ja kultuuriteemalisi filme koondav PÖFFi Moekino naaseb sel sügisel kinoekraanidele ning toob 17. novembrist 2. detsembrini ekraanile kaheksa dokfilmi, mis vaatlevad sel aastal lisaks moele ja kultuurile detailsemalt ka kunsti- ja muusikavaldkonda.

PÖFF-i Just Filmi ja Shorts kavad pakuvad julget pildikeelt

14.11.18 ... Pimedate Ööde filmifestivali (PÖFF) raames toimuvate Just Filmi ja lühifilmidele pühendatud Shorts kavad näitavad julget pildikeelt ning teravaid probleemiasetusi. Animatsioonis on tugevaimad käsitöötehnikas valminud lood.

Terje Toomistu "Nõukogude hipid" võitis Hamburgi filmimuusikafestivalil auhinna

14.11.18 ... Terje Toomistu dokumentaalfilm "Nõukogude hipid" võitis Hamburgi filmimuusikafestivalil Unerhört! poparhiivi auhinna (Pop Archive Award).

Kultuuriportaal soovitab: "Paradiis '89" ETV2-s

14.11.18 ... ETV2 ekraanile jõuab Läti 100. sünnipäeva puhul režissöör Madara Dišlere 2018. aasta linalugu "Paradiis '89".

Andrei Liimets. PÖFF – mida võtta, mida jätta?

13.11.18 ... Kätte on jõudnud see kütkestav, ent ärev aeg igast sügisest, mil saab pakase eest pikkadeks õhtuteks kinosaali pugeda ning filmisõbrad seisavad vastamisi paarisaja pealkirjaga Pimedate Ööde Filmifestivali kavast. Mida võtta, mida jätta?

PÖFF Shorts näitab legendaarset muusikafilmi "Kollane allveelaev"

13.11.18 ... Lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts näitab 21. novembril oma kava ainsat täispikka linateost, milleks on bändi The Beatles muusikafilm "Kollane allveelaev".

Suri koomiksilegend Stan Lee

12.11.18 ... Meie seast lahkus 95-aastasena koomiksikirjastuse Marvel looja Stan Lee (21.12.1922-12.11.2018), kelle käe läbi on sündinud sellised tegelased nagu Ämblikmees, Hulk, X-mehed ja Must Panter.

Ilmus filmi "Lelulugu 4" esimene treiler

12.11.18 ... 2019. aasta suvel jõuab kinodesse neljas animafilm "Lelulugude" ("Toy Story") sarjas. Filmi esimeses treileris on näha kõik tegelased, kes on tuttavad juba eelmistest linalugudest.

"Võta või jäta" võitis kahe päevaga kolm festivaliauhinda

12.11.18 ... EV100 mängufilm "Võta või jäta" pälvis pühapäeva õhtul Prantsusmaal Arrase rahvusvahelisel filmifestivalil žürii eripreemia ja Prantsusmaa filmikriitikute auhinna.

Reimo Sagor sai Saksamaa filmifestivalil parima näitleja auhinna

11.11.18 ... EV100 mängufilmi "Võta või jäta" peaosatäitja Reimo Sagor pälvis Saksamaal Cottbusi filmifestivalil parima näitleja preemia. Cottbusi filmifestivali loetakse maailma olulisimaks Ida-Euroopa kinokunstile spetsialiseerunud festivaliks.

Sarja "Westworld" võttepaik hävis California metsatulekahjus

10.11.18 ... California metsatulekahju hävitas sarja "Westworld" jaoks kasutatud Paramount Ranch linnaku, mis asus Agoura Hillsis. Võttepaika kasutati sarja peatänava võteteks.

Kultuuriportaal soovitab: "Araabia Lawrence" ETV2-s

09.11.18 ... 9. novembril jõuab ETV2 ekraanile David Leani eepiline 1962. aasta linateos "Araabia Lawrence" ("Lawrence of Arabia").

Kehvas seisus Nukufilm usub helgemasse tulevikku

08.11.18 ... Ehkki osaühing Nukufilm maadleb nii maksuvõlgade kui saamata jäänud toetustega, oodatakse stuudios juba hulga paremaid aegu. Ettevõtte lootused on suurprojektidel, muu hulgas hiljuti valminud nukufilmil "Kapten Morten lollide laeval".

PÖFF näitab parimaid Saksa filme

08.11.18 ... Pimedate Ööde filmifestivali tänavuses Saksa filmide programmis jõuab maailma esilinastuseni teos "Lysis", mis on oma tavatu lähenemise poolest juba ette tekitanud suurt huvi.

PÖFF Shorts festivali avab EV100 muusikasündmus "Jäljed"

08.11.18 ... PÖFF Shorts filmifestivali avab juubeliaastal EV100 muusikasündmus "Jäljed". Vaid kahel korral toimuv audiovisuaalne kontsert kajastab Eesti helifilmi ajalugu nii muusikas kui ka pildis.

Sarja "Halvale teele" looja töötab sarja täispika filmi kallal

07.11.18 ... Variety vahendab, et sarja "Halvale teele" ("Breaking Bad") looja Vince Gilligan töötab täispika mängufilmi kallal, millel on sidemed viis aastat tagasi lõppenud sarjaga.

Galerii: PÖFFi pressikonverentsil tutvustati festivali programm

07.11.18 ... Vaatamata sellele, et Pimedate Ööde filmifestival algab alles 16. novembril, kutsuti juba üle nädala aja varem ajakirjanikud Coca-Cola Plaza A. Le Coq sviiti kokku, et tutvustada festivali programmi, alafestivale ning uusi arendusi.

"Seltsimees lapse" operaator Rein Kotov pälvis Minski filmifestivali aasta parima operaatori preemia

07.11.18 ... Minski rahvusvahelisel filmifestivalil "Listapad" (Minsk International Film Festival Listapad) astus "Seltsimees laps" võistlustulle laste- ja noortefilmide kategoorias ning kolmapäeval kuulutati filmi operaator Rein Kotov aasta parimaks operaatoriks.

Kultuuriportaal soovitab: "Frantz" ETV2-s

07.11.18 ... 7. novembril jõuab ETV2 ekraanile François Ozoni 2016. aasta linateos "Frantz".

Galerii: Esilinastus Marianne Kõrveri dokumentaal Tõnu Kõrvitsast

06.11.18 ... Alates 7. novembrist jõuab kinodesse Marianne Kõrveri muusikadokumentaal "Tõnu Kõrvits. Lageda laulud". Täna oli filmi esilinastus kinos Sõprus.

"Tuulte tahutud maa" jõuab Soome kinolevisse

06.11.18 ... Eesti vaadatuim dokumentaalfilm, režissöör Joosep Matjuse "Tuulte tahutud maa" jõuab Soome kinolevisse. Filmi hakatakse näitama Cinamoni Soome kinos REDI meelelahutuskeskuses Helsingis.

"Delfiinimees" lõpetab Kumu filmihooaja

06.11.18 ... Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sügishooaja lõpetab 7. novembril film "Delfiinimees", mis räägib legendaarse sukelduja Jacques Mayoli sinasõprusest delfiinidega.

Tartu Elektriteatris näeb kolmel õhtul tasuta Euroopa tippfilme

06.11.18 ... 6.-8. novembrini linastuvad Tartu väärtfilmikinos Elektriteatertänavuse Euroopa Parlamendi filmiauhinna LUX kandidaadid "The OtherSide of Everything", "Islandi amatsoon" ja "Styx".

Marianne Kõrver pani Tõnu Kõrvitsa portreefilmi ka suure osa iseendast

05.11.18 ... Kinos Sõprus esilinastub 6. novembril režissöör Marianne Kõrveri portreefilm Tõnu Kõrvitsast, mis püüab jälile jõuda helilooja loomingu lätetele, ent samas ka murda müüti klassikalisest muusikast kui millestki elitaarsest.

PÖFF toob tagasi Balti filmide võistlusprogrammi

02.11.18 ... Pimedate Ööde filmifestivalil võtavad üle pika aja omavahel mõõtu Eesti, Läti ja Leedu filmid. Tagasi on Balti filmide võistlusprogrammi, mis oli viimati festivali kavas 2011. aastal.

Kultuuriportaal soovitab: "Bassein" ETV2-s

02.11.18 ... 2. novembril on ETV2 ekraanile režissöör Jacques Deray linateos "Bassein", kus astuvad üles Alain Delon ja Romy Schneider.

Lühifilmikassett "Värske veri" toob vaatajate ette uue põlvkonna filmitegijad

01.11.18 ... Lühifilmikassett "Värske veri" toob vaatajate ette kuus lühifilmi teemal "Oma ja võõras", mille autorid on Eesti uue põlvkonna režissöörid. Teiste hulgas jõuavad Eestis esmakordselt ekraanidele juba rahvusvahelist tunnustust pälvinud ja 11 auhinda võitnud Anna Hintsi "Jää" ning mitmetel festivalidel käinud Tanno Mee "Heleni sünnipäev".

Koit Toome "Bohemian Rhapsody" peaosalisest: ma ei kujuta ette suuremat väljakutset

31.10.18 ... Muusik Koit Toome ja filmisõber Lauri Kaare jagasid muljeid Freddie Mercury filmist "Bohemian Rhapsody".

Kultuuriportaal soovitab: "Kallis õeke" ETV2-s

31.10.18 ... 31. oktoobril jõuab ETV2 ekraanile Laose-Eesti-Prantsuse-Slovakkia koostööfilm "Kallis õeke", milles üht peaosalist mängib Tambet Tuisk.

Kumu näitab filmi mehest, kes peab kunsti viimaseks vabaduse kantsiks

31.10.18 ... 31. oktoobril jõuab Kumu dokumentaali raames ekraanile portreefilm Ladina-Ameerika tuntumast nüüdiskunstnikust Alfredo Jaarist.

Ilmus filmi "Eia jõulud Tondikakul" ametlik treiler

30.10.18 ... Ilmus EV100 filmiprogrammi kuuluva mängufilmi "Eia jõulud Tondikakul" esimese ametlik treiler. Eesti esimene laste jõulufilm jõuab kinoekraanidele 7. detsembril.

KUMUs algab kunstifilmide festival KUFF

30.10.18 ... Festivalil näidatakse Kumu auditooriumis nelja päeva jooksul nii dokumentaalseid, lavastuslikke kui ka eksperimentaalseid kunsti- ja kunstnikufilme. See tähendab nii keskendumist filmi pildikeelele, kunstimaailma siseelu dokumenteerimist kui ka filmi- ja videokunstistrateegiate ühendamist.

PÖFF toob ekraanile 100-aastased riigid

30.10.18 ... Eesti riigi sajandast sünnipäevast ajendatuna võtab Pimedate Ööde filmifestival fookusesse 100-aastaste riikide filmipärandi. Vaatajate ette jõuavad 12 riigi linateosed, kellel kõigil täitub sel aastal 100. sünnipäev.

Lübecki filmipäevade fookus on sel korral Baltimaadel

30.10.18 ... Saksamaal Lübeckis toimuvad tänavu 60. korda Põhjamaade filmipäevad, mille raames tähistatakse Eesti, Läti ja Leedu 100. sünnipäeva. Kavas on mahukas programm regiooni uuemast ja vanemast filmiloomingust. Filmipäevad kestavad 30. oktoobrist 4. novembrini.

Dokumentaalfilm "Juured" jõuab rahvusvahelise publiku ette

29.10.18 ... EV100 filmiprogrammi kuuluva dokumentaalfilmi "Juured" rahvusvaheline esilinastus toimub Lübecki filmifestivalil Saksamaal. Novembris on filmi ootamas linastused ka Berliinis ja Stockholmis.

Festivalil Kino Maale autasustati noori filmitegijaid

28.10.18 ... Filmifestival Kino maale näitas kolmel nädalal filme ligi sajas näitamiskohas enam kui 20 000 inimesele, tehes nii kingituse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Noorte tehtud filmid räägivad sotsiaalprobleemidest

27.10.18 ... Festivali "Kino maale" animafilmide võistluse võidutööd räägivad laste koolimuredest ning õnneliku lõpuga õnnetusest Eesti kaitseväest. Paremate filmide autoreid autasustati Tapal toimunud tseremoonial.

"Lasnagorsk" esilinastub PÖFF-il

27.10.18 ... Juba 17. novembril esilinastub Eesti esimene venekeelne komöödiasari "Lasnagorsk" PÖFF kinofestivalil. ETV+ eetrisse jõuab sari detsembris.

Hagi Šeini meenutus Jüri Tallinnast: sa olid otsija, leiutaja ja looja

27.10.18 ... Pikaaegne telemees ja professor Hagi Šeini järelehüüe režissöör Jüri Tallinnale:

Suri vene filminäitleja Nikolai Karatšentsov

26.10.18 ... Reedel suri vahetult enne oma 74. sünnipäeva vene filminäitleja Nikolai Karatšentsov (27.10.1944–26.10.2018), keda Eesti vaatajad tunnevad eelkõige 1979. aasta Nõukogude Liidu lastefilmist "Elektrooniku seiklused".

Varjupaigakoerast Aadast sai "Tõe ja õiguse" filmistaar

26.10.18 ... Tartu koduta loomade varjupaiga kasvandikust Aadast sai monumentaalse filmi "Tõde ja õigus" filmistaar, täites ühe peategelase Pearu (Priit Võigemast) koera rolli.

Peeter Raudsepp nimetab Bergmani korraga andekaks ja probleemseks

25.10.18 ... Sõpruse kinos ja Tartu Elektriteatris on sel nädalal algamas retrospektiiv alapealkirjaga "Bergman 100. Rituaalid".

Kultuuriportaal soovitab: "Teine armuke" ETV2-s

24.10.18 ... 24. oktoobril jõuab ETV2 ekraanile François Ozoni 2017. aastal ilmunud erootiline thriller "Teine armuke".

New Yorgis lõppes esimene Balti filmifestival

23.10.18 ... USA-s New Yorgis lõppes esimene Balti filmifestival, kus oli nelja päeva jooksul võimalik vaadata kokku 18 filmi. Neist enamikku näidati New Yorgis esimest korda.

Ingomar Vihmari projekt pälvis Riia filmifestivali ideefoorumil auhinna

23.10.18 ... Riia rahvusvahelise filmifestivali ideefoorumil pälvis auhinna Ingomar Vihmari mängufilmiprojekt "Totally boss".

Pimedate Ööde filmifestival toob publikuni moesündmuse PÖFF: Black Catwalk

23.10.18 ... Pimedate Ööde filmifestival esitleb tänavu sügisel uuenenud kontseptsiooniga moesündmust PÖFF: Black Catwalk. 27. novembril aset leidev filmi- ja rõivakunsti üheks põimiv show toob publikuni noorte Eesti moeloojate loometöö.

Kumu viib salaküttide maailma

23.10.18 ... Kumu auditooriumis jõuab 24. oktoobril ekraanile dokumentaalfilm "Kui lammastest saavad lõvid" ("When Lambs Become Lions"), mis räägib Keenia salaküttidest.
PIKEM JUTUAJAMINE

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: