Uudis

Berlinale filmifestivali elutööpreemia pälvis näitleja Willem Dafoe

21.02.18 ... Kuldse Karuga pärjatud Willem Dafoe on teinud 40 aastaga üle 100 filmirolli ning silmapaistnud oma rikkaliku rolli-paletiga. Ta on mänginud filmides "Mississippi põleb", "Kristuse viimane kiusatus", "Metsikud südamed", "Inglise patsient" ja "Ameerika psühho".

Sillamäel käivad Eesti mängufilmi "Rain" võtted

21.02.18 ... Sillamäel on praegu käimas Janno Jürgensi mängufilmi "Rain" võtted. Väikelinnas elavate erinevate põlvkondade suhetest rääkiv film jõuab kinolinale tõenäoliselt järgmise aasta alguses.

Kumu toob ekraanile samuraist arhitekti

20.02.18 ... 21. veebruaril jõuab Kumu auditooriumis ekraanile dokumentaalfilm "Samurai-arhitekt Tadao Ando", mis kõneleb poksijast ja autodidaktist Tadao Andost ning sellest, kuidas temast sai üks maailma tuntumaid ehituskunstnikke.

Kultuurportaal soovitab: "Naine pildil" ETV-s

20.02.18 ... 20. veebruaril jõuab ETV ekraanile režissöör Priit Valgna eelmisel aastal valminud dokumentaalfilm "Naine pildil".

"Novembri" operaator võitis Ameerika operaatorite gildi preemia

18.02.18 ... Eesti operaator Mart Taniel võitis oma töö eest filmis "November" Ameerika operaatorite gildi preemia "Spotlight", mida antakse linateostele, mis on valminud väljaspool Ameerikat.

Berliinis algas filmifestival Berlinale

19.02.18 ... Berliinis toimub praegu aasta esimene A-klassi filmifestival Berlinale, kust saavad tuule tiibadesse käesoleva aasta parimad filmid.

Jennifer Lawrence loobub aastaks näitlemisest

19.02.18 ... Oscarivõitja Jennifer Lawrence teatas, et loobub vähemalt aastaks näitlemisest, et pühenduda poliitilisele teavitustööle.

Armastatud Eesti näitlejad taaselustavad ETV ekraanil vabariigi sünni

19.02.18 ... Täna õhtul avab ETV ekraanil vabariigi 100. sünnipäeva teemaprogrammi vastvalminud mini-draamasari "Hetk ajaloos", kus Eesti tippnäitlejad taaselustavad esmakordselt vabariigi väljakuulutamisele eelnenud ärevad päevad.
 

"Klassikokkutulek 2" purustas avanädalavahetusel eelmise osa rekordi

19.02.18 ... Eesti kinohiti "Klassikokkutulek" järg alapealkirjaga "Pulmad ja matused" tõi kinodesse 49 432 silmapaari, kes jättis avanädalavahetusel kinokassadesse 299 860 eurot, mida on rohkem, kui ükski kodu- või välismaine film seni ühe nädalavahetusega saavutanud on.

Kinodesse jõuab lühifilmikassett "ELU(L)ELU"

16.02.18 ... 9. märtsil jõuab kino Artis ekraanile kolme Eesti animafilmi ühendav kassett "ELU(L)ELU", kus mänguline kohtub tõsisega ja nukuanimatsioon dokumentaalsete lugudega.

Süüria filmitegijad ei pääse valitsuse piirangute tõttu Oscaritele

16.02.18 ... Süüria valitsus takistab filmi "Last Men in Aleppo" tegijaid Oscarite galale minemast.

245 tööd ja valdkonna tegijat: vaata, kes kandideerivad EFTA-dele

15.02.18 ... 24. märtsil jagatakse teist korda välja Eesti filmi- ja teleauhinnad, kokku kandideerib auhindadele 245 tööd ja valdkonna tegijat. Filmiauhindadele konkureerib 119 kandidaati, teleauhindasid asub püüdma 126 kandidaati.

Genka "Klassikokkutuleku" teisest osast: püstijalu plaksutanud publik peletas kõik hirmud

13.02.18 ... Eile esilinastus Saaremaal menufilmi "Klassikokkutulek" teine osa. Täna on komöödiafilmi peategelased pealinnas, et film pidulikult Coca-Cola Plazas avada.

Brüsseli animafestivali juht: Eesti animatsiooni teeb eriliseks absurdsuse tunnetus

13.02.18 ... 37. korda toimuval Brüsseli animatsioonifestivalil on fookuses Eesti animatsioon.

Kuressaares esilinastus "Klassikokkutuleku" uus film

12.02.18 ... 12. veebruaril esilinastus Kuressaare linnateatris Eesti ühe viimaste aegade suurima kinohiti "Klassikokkutulek" teine osa "Pulmad ja matused". Kohal oli ka "Aktuaalse kaamera" korrespondent Margus Muld.

Eesti kino top 7. Seks müüb ehk "Viiekümne vabastatud varjundi" triumf

12.02.18 ... Selleks polnud vaja Mangi horoskoopi ega muid astroloogilisi abimehi, et ennustada nädalavahetuse esikohafilm. Selleks oli "Varjundi"-triloogia viimane peatükk "Viiskümmend vabastatud varjundit". 

"Klassikokkutuleku" filmivõtted viibisid tualetis istunud mehe pärast

11.02.18 ... Tuleval nädalal esilinastub "Klassikokkutulek 2", kus lisaks peakangelasi kehastavatele Mait Malmstenile, Henry "Genka" Kõrvitsale ja Ago Andersonile lööb filmis kaasa ka hulk tuntud tegijaid teatrist, televisioonist, raadiost ja internetist. 

Eestis tutvustati virtuaal- ja liitreaalsuse ning digitaalkunsti uusi suundi

09.02.18 ... Frankfurdi rahvusvahelise digitaalmeedia ja -kunstifestivali B3 korraldajad tutvustasid Eestis virtuaal- ja liitreaalsuse, digitaalkunsti ning ristmeedia uusi suundi. Storyteki pop-up näitusel esitleti ka eelmise biennaali parimaid.

Eesti kinodesse jõuab dokumentaalfilm zen-budistidest

09.02.18 ... Dokumentaalfilm "Vaikusesse kõnd" jälgib zen-budistlike munkade ja nunnade kogukonda, kes on pühendanud oma elu täieliku ärksuseni jõudmisele vietnamlasest õpetaja Thích Nhất Hạnhi käe all.

Brüssel täitub algaval festivalil "Anima" Eesti filmitegijatega

09.02.18 ... Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistatakse suurejoonelise fookusega ka rahvusvahelisel animatsioonfilmide festivalil "Anima" Brüsselis, kus kõrgelt hinnatud eesti animafilmikunst on mahuka programmiga esile tõstetud.

Jaanus Rohumaa McDonaghi filmist: Eesti kontekstis on tal palju öelda

07.02.18 ... Oscarite eel on üks räägitum film Martin McDonaghi "Kolm reklaamtahvlit linna servas". Sama autori tekste on esimesena Eestis lavastanud Jaanus Rohumaa, kes rääkis ka paljukiidetud filmist.

Kultuuriportaal soovitab: "Sauli poeg" ETV2-s

07.02.18 ... 7. veebruaril jõuab ETV2 ekraanile László Nemesi linateos "Sauli poeg", mida tunnustati 2016. aastal nii Oscaritel kui ka Kuldgloobustel.

Üheksas DocPoint Tallinn lõppes publikurekordiga

07.02.18 ... Möödunud nädalal toimunud dokumentaalfilmide festival DocPoint Tallinn leidis taas sooja vastuvõtu. Festivalil linastus 39 filmi, mida külastas 4800 vaatajat.

"Salatoimikud" võivad jätkuda ka ilma Dana Scully tegelaskujuta

07.02.18 ... Möödunud nädalal teatas näitleja Gillian Anderson, et ta ei kehasta enam "Salatoimikutes" Dana Scully tegelast. Sarja autori Chris Carteri sõnul on võimalik, et sari jätkub ka ilma temata.

Berliini filmifestivalil tänavu ühtegi Eesti filmi kavas ei ole

06.02.18 ... Nädala pärast algav Berliini filmifestival on üks peamistest filmiturgudest, kus Eesti filmi tutvustada. Eesti Filmi instituut (EFI) kavatseb sel aastal Eesti väljapanekutega üles astuda kokku 15 festivalil. Berliinis sel aastal ühtegi Eesti filmi aga kavas ei ole.

Kultuuriportaal soovitab: "Siit igavikku" ETV2-s

05.02.18 ... 5. veebruaril jõuab ETV2 ekraanile kaheksa Oscarit võitnud 1953. aasta linateos "Siit igavikku".

Eesti kino top 7. Kolm reklaamtahvlit viisid võidule

05.02.18 ... Nädalavahetuse kuuest uustulnukast pressis end seitsme vapra sekka kolm. Kuuendaks tõusis venelaste multikaseriaalist välja kasvanud animaseiklus "Fiksikud: Suur saladus", koha võrra kõrgemale legendaarse peaministri Winston Churchilli vägitegudest pajatav ajalooline draama "Süngeim tund".

Kolm eestlast kandideerib Soome filmiauhindadele

01.02.18 ... Soome filmikunstiauhindadele Jussi pälvis nominatsiooni kolm eestlast - Kalju Kivi, Tambet Tasuja, Eugen Tamberg. Kõik aitasid suurele ekraanile tuua Eesti-Soome-Rootsi koostööfilmi "Igitee".

Rotterdami filmifestival käivitab oma striimimisplatvormi, PÖFF plaanib sama

30.01.18 ... Hollandis toimuv Rotterdami filmifestival kävitab oma striimimisplatvormi. Aastaringselt toimiv striimimisplatovrm on ka esimene selletaoline algatus festivalimaailmas.

Docpointil õnnestus oma kavva saada äsja Sundance'i peaauhinnaga pärjatud dokk

30.01.18 ... Homsest Tallinnas algav dokumentaalfilmide festival DocPoint toob Tallinna valiku eelmise aasta dokumentalistika paremikust. Tallinna Doc Pointi eesmärk on pakkuda võimalikult mitmekülgset lähenemist tänapäeva ühiskonna ees seisvatele murekohtadele.

Hispaania-Eesti dokumentaal "Alberti leiutamine" jõuab SXSW festivalile

30.01.18 ... Juba mitmel mainekal filmifestivalil linastunud Hispaania ja Eesti koostöös valminud dokumentaalfilm “Alberti leiutamine” (“Constructing Albert”) valiti USAs Austinis toimuvale mõjukale interdistsiplinaarsele SXSW festivalile.

Kumu sukeldub korallide imepärasesse maailma

30.01.18 ... Kumu Dokumentaali seekordne film "Jaht korallile" sukeldub vee alla, et tuua päevavalgele, millise ohu ees inimkond seisab. 

Kultuuriportaal soovitab: "La Chana" ETV2-s

29.01.18 ... 29. jaanuaril jõuab ETV2 ekraanile möödunud aastal DocPointi festivalil linastunud "La Chana".

Eesti kino top 7. Noored jooksikud möödusid õdedest

29.01.18 ... Kinotabeli eelmise korra ülivõimas liider "Pilvede all. Neljas õde" kolis koha võrra allapoole, andes teed tormakale ulmeseiklusele "Labürindijooksja: Surma ravim".

Ryuichi Sakamoto tuleb koos subtiitritega

27.01.18 ... Kumu Dokumentaal vabandas 24. jaanuaril linastunud filmi „Ryuichi Sakamoto: kooda“ (rež. Stephen Schible, Jaapan-USA 2017) puudunud subtiitrite pärast. Uus seanss ingliskeelsete subtiitritega toimub esmaspäeval, 29. jaanuaril kell 18.

Kiur Aarma ja Raimo Jõeranna "Rodeo" avab Docpointi festivali nii Soomes kui ka Eestis

24.01.18 ... Rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivalil Docpoint tehakse sel aastal ajalugu: esimest korda avatakse festival nii Eestis kui ka Soomes sama filmi, Kiur Aarma ja Raimo Jõeranna "Rodeoga". Soomes toimub filmi teise linastuse järel ka Eesti-teemaline avalik arutelu, kus osaleb ka endine Soome peaminister.

Kultuuriportaal soovitab: "Belglaste kuningas" ETV2-s

24.01.18 ... 24. jaanuaril jõuab ETV2 ekraanile Belgia, Hollandi ja Bulgaaria koostöös valminud film "Belglaste kuningas".

Kinodesse jõuab Emir Kusturica viimane film "Piimaringil"

24.01.18 ... 26. jaanuaril esilinastub kinos Artis Emir Kusturica viimane film "Piimaringil", kus peaosa mängib Monica Bellucci.

Timo Dieneri ennustused: parima filmi Oscar läheb filmile "Kolm reklaamtahvlit linna servas"

23.01.18 ... 23. jaanuaril kuulutati välja 90. Ameerika filmiakadeemia auhindade ehk Oscarite nominendid. Filmiekspert ja -levitaja Timo Diener tegi "Ringvaates" ennustused, milliseid filme saadab 4. märtsil toimuval auhinnagalal edu.

Supernova kinoülikool teeb sissevaate Budapesti lühifilmifestivali BuSho

23.01.18 ... 23. jaanuaril on Balti filmi- ja meediakooli Supernova ekraanil valik Budapesti rahvusvahelise lühifilmifestivali BuSho 2017. aasta auhinnafilme.

Vene kultuuriministeerium keelas ära filmi "Stalini surm" levitamise

23.01.18 ... Venemaa kultuuriministeerium otsustas tühistada levitamisloa, mis oli varem antud Briti-Prantsuse komöödiale "Stalini surm". Varasemate plaanide kohaselt pidi filmi esilinastus Venemaal toimuma 25. jaanuaril.

Selgusid 90. Oscarite nominendid, "The Shape of Water" kogus 13 nominatsiooni

23.01.18 ... 23. jaanuaril avaldati seekordsed Oscarite nominedid, enim nominatsioone kogusid "The Shape of Water" (13), "Dunkirk" (8) ja "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri" (7). Suure üllatusena kogus neli nominatsiooni Jodan Peele'i õudusfilm "Get Out".

Kultuuriportaal soovitab: "Töö" ETV2-s

23.01.18 ... 23. jaanuari jõuab ETV2 ekraanile režissööride Jairus McLeary ja Gethin Aldouse film "Töö", mis jälgib rühmateraapia seanssi California osariigi range režiimiga Folsomi vanglas.

Eesti kino top 7. "Pilvede all. Neljas õde" tegi kinodes puhta töö

22.01.18 ... Nädalavahetusel leidis massiliselt järgimist vana hea üleskutse "Eelista eestimaist", sest seitse aastat väldanud seriaalist "Pilvede all" välja kasvanud täispikk lugu "Pilvede all. Neljas õde" kogus ekraanide ette mitu korda rohkem piletiostjaid kui kogu ülejäänud tabeli filmid kokku.

Jüri Pihel filmist "Pilvede all. Neljas õde": omasuguse nähtusena teeb ta vägevat tööd

22.01.18 ... Möödunud nädala lõpus jõudis kinodesse telesarja "Pilvede all" põhjal valminud linateos "Pilvede all. Neljas õde". "Vikerhommikus" rääkis nii sellest filmist kui ka laiemalt Eesti sarjamaastikust televisiooniekspert Jüri Pihel.

Uued Eesti filmid esimesel poolaastal: purjelaev Ahtost "Klassikokkutulekuni"

22.01.18 ... 19. jaanuaril toimus kinos Sõprus Eesti Film Instituudi pressipäev, kus tutvustati 2018. aasta esimesel poolaastal linastuvad Eesti filme. Avaldame nende filmide lühikesed tutvustused ning pressipäeva salvestuse.

Kultuuriportaal soovitab: "Hamlet" ETV2-s

22.01.18 ... 22. jaanuaril jõuab ETV2 ekraanile lavastaja Tony Richardsoni "Hamlet".

PÖFFi võitjatest said kodumaal rahvuskangelased

19.01.18 ... Pimedate Ööde filmifestivalil peaauhinna võitnud filmi "Öine avarii" autorid võeti nende kodumaal Kõrgõzstanis vastu kõige kõrgemal tasemel.

Eesti filmi- ja teleauhinnad jõuavad sel aastal korraga kolmele telekanalile

19.01.18 ... 24. märtsil jagatakse Nordea kontserdimajas teist korda Eesti Filmi Instituudi poolt ellu kutsutud Eesti filmi- ja teleauhindu. Esmakordselt Eesti teleajaloos toimub auhinnagala otseülekanne kolmes telekanalis korraga – ETV-s, Kanal 2-s ja TV3-s.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: