Uudis

Kultuuriportaal soovitab: Xavier Legrandi debüütfilm "Hooldusõigus" ETV2-s

13.11.19 ... 13. novembril jõuab ETV2 eetrisse Prantsuse režissööri Xavier Legrandi režissööridebüüt "Hooldusõigus" ("Jusqu'à la garde"), kus astuvad teiste seas üles Denis Ménochet, Léa Drucker, Thomas Gioria ja Mathilde Auneveux.

Tristan Priimägi filmisoovitused: Eesti animafilmidest Ameerika sõjadraamani

13.11.19 ... "Terevisiooni" stuudios oli filmikriitik Tristan Priimägi, kes andis kolm filmisoovitust praegusest kinokavast. Sel korral jõudsid valikusse Eesti uued nuku- ja joonisfilmid, järg Kubricku "The Shiningule" ja Ameerika draama pöördelisest Midway lahingust II maailmasõjas.

PÖFF Shorts valib esmakordselt kandidaadi Euroopa filmiauhinnale

12.11.19 ... Pimedate Ööde filmifestivali (PÖFF) kärgfestival PÖFF Shorts saab tänavu esimest korda nomineerida lühi- või animafilmi, mis kandideerib Euroopa filmiakadeemia (EFA) 2020. aasta parima lühifilmi auhinnale.

ETV ja ETV2 toovad kunstimuuseumi 100. sünnipäeva puhul ekraanile kunstidokumentaalid

12.11.19 ... Eesti kunstimuuseumi 100. sünnipäeva puhul jõuab sel nädalal ETV ja ETV2 ekraanile valik kunstidokumentaalidest, mis viivad rahvusvahelisse kunstimaailma ja avavad selle tagamaid oksjonitest kunstiaareteni.

Galerii. Balti filmid jõudsid teist aastat New Yorki

11.11.19 ... 7.–10. novembrini toimus New Yorgis teine Balti filmifestival. Nelja päeva jooksul näitas festival Eesti, Läti ja Leedu viimaste aastate paremikku ning valikut arhiivifilmidest, mis kajastavad elu Balti riikides nii minevikus kui ka kaasajal.

Selgusid Euroopa filmiauhindade nominendid

10.11.19 ... Detsembris antakse välja seekordsed Euroopa filmiauhinnad, kus kõige enim nominatsioone on kogunud Pedro Almodovari "Valu ja hiilgus", Marco Bellocchio "The Traitor" ja Roman Polanski "An Officer and a Spy".

ERR-i ja Elisa koostöösarja "Reetur" peaosatäitja on Tambet Tuisk

09.11.19 ... Elisa ja ERR-i koostöös valmiva originaalsarja "Reetur" peaosaliseks on näitleja Tambet Tuisk, kuid lisaks temale astuvad sarjas üles veel mitmed teisedki Eesti tippnäitlejad. Sari esilinastub novembris Pimedate Ööde filmifestivalil, detsembris jõub "Reetur" aga Elisa voogedastusplatvormi Huub.

PÖFF BlackWalk viib noored Eesti moeloojad kokku filmitööstuste tippudega

09.11.19 ... PÖFFi ja Euroopa Filmiakadeemia koostöös kohtuvad 26. novembril üritusel PÖFF BlackWalk filmitööstuse tipptegijad, kohalikud noored moeloojad ja loovtegijad ning tulevased filminäitlejad.

Kultuuriportaal soovitab: Jean Renoiri kultusfilm "Mängureeglid" ETV2-s

08.11.19 ... 8. novembril jõuab ETV2 eetrisse Prantsuse režissööri Jean Renoiri 1939. aasta linateos "Mängureeglid" ("La regle du jeu"), kus mängivad teiste seas Nora Gregor, Paulette Dubost ja Marcel Dalio.

PÖFF annab elutööauhinna filmilavastaja Andrei Kontšalovskile

07.11.19 ... Pimedate Ööde filmifestival (PÖFF) annab elutööauhinna Vene filmilavastajale Andrei Kontšalovskile.

WHO pani filmitegijatele paika suunised, kuidas enesetapust rääkida

06.11.19 ... Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) andis välja suunised, mida filminduse, televisiooni, aga ka teatriga seotud inimesed peaksid järgima, et enesetappudest ekraanil adekvaatselt ja asjakohaselt rääkida. Filmilavastaja ja -kriitik Kristiina Davidjants tõdes, et vaevalt nende suuniste järgselt nüüd edaspidi filmides enesetappe ei näe ja võiks ka küsida, miks mõrvade näitamine vähem kahjulik on.

ERR kultuuriportaal soovitab: Prantsuse sotsiaaldraama "Sõda" ETV2-s

06.11.19 ... Novembri kolmapäevadel jõuab ETV2 ekraanile neli Prantsuse mängufilmi, mis keskenduvad peresuhete keerulisele dünaamikale ja tundlikele sotsiaalsetele teemadele. Filmikuu avab kolmapäeval kell 21.30 sotsiaaldraama "Sõda" (En guerre), mille keskmes on tehasetöötajate võitlus oma elu ja koha eest karmis maailmas.

Matt Reevesi Batmani-filmiga liituvad Colin Farrell ja Andy Serkis

06.11.19 ... Režissöör Matt Reevesi Batmani-film võtab järjest selgemat kuju. Kolmapäeval selgus, et Pingviini ehk Oswald Chesterfield Cobbleboti ja Alfred Pennyworthi rollis astuvad vastavalt üles Colin Farrell ja Andy Serkis.

Tallinnas esilinastuvad uued Eesti nuku- ja animafilmid

05.11.19 ... Tallinnas kinos Sõprus esilinastuvad 5. novembril viis uut Eesti autorite nuku- ja joonisfilmi.

Vene filmikunstile keskenduv festival KinoFF pakub nii õudust kui koguperefilme

05.11.19 ... Esimest korda toimuv PÖFFi kõrvalfestival KinoFF toob Ida-Virumaa vaatajate ette selle aasta parimad Vene filmid. Festival toimub kahel järjestikusel nädalavahetusel: 15. kuni 17. novembrini Narvas ja 22. kuni 24. novembrini Kohtla-Järvel.

Kumu dokumentaali sügishooaja lõpetab härra Tualett

05.11.19 ... Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide programmi sügishooaja lõpetab USA režissööri Lily Zepeda film "Härra Tualett ehk Käimlad kõigile", kus Singapuri miljonär Jack Sim ehk härra Tualett päästab maailma mustuse küüsist.

Novembris jõuavad ETV2 eetrisse hinnatud Prantsuse filmid

04.11.19 ... Novembris jõuavad igal kolmapäeval ETV2 eetrisse festivalidel pärjatud Prantsuse filmid, mis räägivad ilusaid ja valusaid lugusid laste ja vanemate suhetest ning kogukonna jõust.

"Põrgu Jaan" linastub Camerimage'i festivalil

04.11.19 ... Kaur Koka debüütfilm "Põrgu Jaan" on valitud Camerimage'i filmifestivali Baltic Cinema Review programmi, kus filmi esitleb operaator Mart Taniel.

Kultuuriportaal soovitab: Itaalia neorealismi klassika "Jalgrattavargad" ETV2-s

01.11.19 ... 1. novembril jõuab ETV2 eetrisse Itaalia lavastaja Vittorio De Sica 1948. aasta film "Jalgrattavargad" ("Ladri di biciclette"), kus astuvad üles Lamberto Maggiorani, Enzo Staiola, Lianella Carell.

Filmifestivali korraldajad panid soome-ugrilased ise endast filme tegema

31.10.19 ... Eesti saatkonnas Moskvas toimus kolmapäeval ebatavaline filmiõhtu. Soome-ugri filmifestivali korraldajad esitasid huvilistele dokumentaalfilme, mida tegid mitte ainult professionaalsed dokumentalistid, vaid ka amatöörid ehk soome-ugri rahvaste esindajad ise.

PÖFF näitab mässavaid filme

31.10.19 ... Pimedate Ööde filmifestivali (PÖFF) võistlusprogramm "Põhjusega mässajad" toob vaatajate ette filmid, mis paistavad silma otsingulisema vormi või provotseerivama sõnumi poolest.

Kultuuriportaal soovitab: "Filmitähed ei sure Liverpoolis" ETV2-s

30.10.19 ... 30. oktoobril jõuab ETV2 eetrisse režissöör Paul McGuigani 2017. aasta linateos "Filmitähed ei sure Liverpoolis" ("Film Stars Don't Die in Liverpool").

Tristan Priimägi filmisoovitused: Gruusia geidraamast Nicolas Cage'i kokaiinimärulini

30.10.19 ... "Terevisiooni" stuudios oli külas filmikriitik Tristan Priimägi, kes andis kolm filmisoovitust, kuhu seekord jõudsid Gruusia geidraama, lahkunud Marju Lepajõest rääkiv dokumentaalfilm ja kokaiinimärul peaosas Nicolas Cage'iga.

Eesti nukufilmid kogusid rahvusvahelistelt festivalidelt auhindu

29.10.19 ... Fredrikstadi animatsioonifestivalil pärjati Sergei Kibuse "Teofrastus" parima lastefilmi auhinnaga, samuti pälvis Anu-Laura Tuttelbergi film "Talv vihmametsas" auhinna Taichungi animafestivalil.

"Skandinaavia vaikus" võitis Riia filmifestivalil nii kriitikute kui publiku preemia

28.10.19 ... Nädalavahetusel lõppenud Riia rahvusvahelise Filmifestivali(RIGA IFF) põhiprogrammis linastunud "Skandinaavia vaikus" pälvis kriitikutsest koosnenud FIPRESCI žürii auhinna. Lisaks võitis film ka "People's Choice" auhinna, mis antakse välja kõige populaarsemale ja enim publikut kogunud filmile.

Eesti on Lübecki filmipäevadel esindatud 13 filmiga

28.10.19 ... Eestit esindab teisipäeval algavatel 61. Lübecki Põhjamaade filmipäevadel 13 filmi. Näidatakse nii uusi mängufilme, dokumentaale, lühianimatsioone kui ka Eesti filmiklassikat. Kohale sõidab ka mitu Eesti filmitegijat.

Tartu filmifond võeti Euroopa regionaalsete filmifondide võrgustikku

28.10.19 ... Tartu filmifond liitus Euroopa regionaalsete filmifondide võrgustikuga Cine-Regio, mille liikmed saavad osaleda Euroopa Liidu filmipoliitikas. Liikmetel on ka suurem võimalus teha rahvusvahelises koostöös filmiprojekte, mis ühispanuseta ei teostuks.

ETV2 teemaõhtu on pühendatud animafilmidele

27.10.19 ... Esmaspäeval, 28. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist animapäeva. Selle puhul toob ETV2 pühapäeva õhtul eetrisse animateemalise teemaõhtu.

Vene filmide nädalal linastub Anna Parmase auhinnatud teos "Teine naine"

26.10.19 ... Laupäeval toimub Vene filmide nädalal kinos Eesti juurtega Anna Parmase debüütfilmi "Teine naine" Eesti esilinastus.

Tallinnas ja Tartus saab näha Alfred Hitchcocki teoste suhet ruumiga

25.10.19 ... Tallinna kinos Sõprus ja Tartus Elektriteatris linastub eeloleva nädala jooksul ülevaade tänapäeva põnevusfilmi alusepanija Alfred Hitchcocki filmidest. Tuntud filmide kõrval on ka vähem näidatuid.

PÖFF Shortsil võistlevad 17 värsket Eesti lühi- ja animafilmi

25.10.19 ... PÖFF Shortsi rahvuslikus võistlusprogrammis astuvad omavahel võistlustulle 17 uut Eesti mängu-, dokumentaal- ja animafilmi nii tuntud filmitegijatelt kui ka tudengitelt.

Kultuuriportaal soovitab: Roberto Rosselini "Rooma - lahtine linn" ETV2-s

25.10.19 ... 25. oktoobril jõuab ETV2 eetrisse Itaalia režissööri Roberto Rosselini 1945. aasta film "Rooma - lahtine linn" ("Roma citta aperta"), kus oli nomineeritud ka parima stsenaariumi Oscarile.

PÖFF-i põhivõistlusprogrammis on tänavu esindatud neli uut riiki

24.10.19 ... Külma sõja spioonitriller, postapokalüptiline kogupereseiklus, neo-noir, muusikaline must komöödia – selliseid žanrilisi valikuid võib leida tänavusest Pimedate Ööde filmifestivali (PÖFF) põhivõistlusprogrammist.

Tarantino film naaseb USA ja Kanada kinodesse 10 minutit pikemana

24.10.19 ... Quentin Tarantino "Ükskord Hollywoodis" ("Once Upon a Time in Hollywood") naaseb reedel, 25. oktoobril USA ja Kanada kinodesse 10 minuti lisamaterjaliga, mis on kogu filmi ulatuses laiali jaotatud. See teeb filmi peaaegu 3 tunni pikkuseks.

Eestlased käisid möödunud aastal rekordiliselt palju kinos

23.10.19 ... Statistikaameti andmetel toodeti Eestis 2018. aastal 34 täispikka filmi, neist kinolevisse jõudis samal aastal 22. Kinos käidi rekordiliselt palju: 3,6 miljonit korda, mis teeb 275 kinokülastust saja elaniku kohta.

Kultuuriportaal soovitab: Todd Solondzi "Taks" ETV2-s

23.10.19 ... 23. oktoobril on ETV2 eetris režissöör Todd Solondzi "Taks" ("Weiner-Dog"), kus teiste hulgas astuvad üles Julie Delpy, Greta Gerwig, Kieran Culkin, Danny de Vito.

"Jokkerist" on saamas läbi aegade enim teeninud vaatamispiiranguga film

22.10.19 ... Todd Philipsi lavastatud "Jokker" tõotab "Deadpoolilt" üle võtta läbi aegade enim teeninud (inflatsiooni arvestamata) vaatamispiiranguga (Rated R) filmi tiitli.

Ilmus "Tähtede sõja" IX osa lõpptreiler

22.10.19 ... Teisipäeval ilmus Star Warsi järjetriloogia viimase osa "Tähtede sõda: Skywalkeri tõus" ("Star Wars: The Rise of Skywalker") lõplik treiler.

Kultuuriportaal soovitab: Emir Kusturica "Must kass, valge kass" ETV2-s

18.10.19 ... 18. oktoobril jõuab ETV2 eetrisse Serbia režissööri Emir Kusturica 1998. aasta tragikomöödia "Must kass, valge kass", mis võitis toona PÖFF-il ka publiku lemmiku preemia.

Kanye West avaldas oma dokfilmi treileri

18.10.19 ... Viimase kuu jooksul on Kanye West korraldanud ühekordseid linastusi oma eelseisvale IMAX-filmile "Jesus Is King". Nüüd andis ta välja filmi lühitreileri.

Zoë Kravitzist saab uus Kassnaine

15.10.19 ... Telesarja "Big Little Lies" näitlejast Zoë Kravitzist saab järgmine Kassnaine Matt Reevesi eelolevas filmis "The Batman", kus Pimeduse Rüütli rollis astub üles Robert Pattinson.

Tartusse võib lähiaastatel filmistuudio kerkida

14.10.19 ... Tartu linna arengukava järgi aastani 2025 peaks lähiaastatel Raadile kerkima filmistuudio.

Kultuuriportaal soovitab: Gus Van Santi "Forresteri leidmine" ETV-s

12.10.19 ... 12. oktoobril jõuab ETV eetrisse režissöör Gus Van Santi 2000. aasta linateos "Forresteri leidmine" ("Finding Forrester"), kus peaosas astub üles Sean Connery.

Suri näitleja Robert Forster

12.10.19 ... Veterannäitleja Robert Forster, kes kandideeris oma rolliga Quentin Tarantino filmis "Jackie Brown" ka Oscarile, suri reedel 78-aastasena oma kodus Los Angeleses ajuvähki.

Kino Artis ja Tartu Elektriteater näitavad uut Jaapani kinokunsti

11.10.19 ... Oktoobris näeb Tartu Elektriteatris ja Tallinna kinos Artis igal nädalal Jaapani noore põlvkonna filme, režissööre ja näitlejaid. Kinoseansid on kõigile tasuta.

PÖFFi põhivõistlusprogrammis näeb nii postapokalüptilist perefilmi kui satiirilist antivesterni

11.10.19 ... Pimedate Ööde filmifestival kuulutas välja kaheksa esimest põhivõistluse linateost, mille seast leiab ka tuntud lavastajate värskeid töid.

Kultuuriportaal soovitab: Patty Jenkinsi "Koletis" ETV2-s

11.10.19 ... 11. oktoobril jõuab ETV2 eetrisse režissöör Patty Jenkinsi 2003. aasta linateos "Koletis" ("Monster"), kus peaosas astub üles Charlize Theron.

Leipzigi filmifestivalil esilinastub Manfred Vainokivi dokumentaal Peeter Sauterist

10.10.19 ... 29. oktoobril toimub Leipzigi dokumentaalfilmifestivalil Manfred Vainokivi uue linateose "Kirjanikuga voodis" maailmaesilinastus. Film räägib kirjanik Peeter Sauteri elust, naistest ning sarnasustest Charles Bukowskiga.

Eesti dokfilm maailmaesilinastub Euroopa mainekal festivalil

10.10.19 ... Režissöör Margit Lillaku uus dokumentaalfilm "Südamering" ("The Circle") valiti oktoobri lõpus Tšehhis toimuva 23. Jihlava rahvusvahelise dokumentaalfilmide festivali võistlusprogrammi "Between the Seas". Film vaatleb Eesti ühe ökokogukonna elu alates sünnist kuni tuumikgrupi lahkuminekuni.

Spioonipõneviku "O2" filmivõtted jõudsid Kreenholmi manufaktuuri

09.10.19 ... Kolmapäeva õhtupoolikul võis Narvas Kreenholmi manufaktuuri väravate ees jälle näha vabrikusse tõttavaid töölisi. Narvas toimuvad kodumaise spioonipõneviku "O2" filmivõtted ja tänu neile tuli Kreenholmi korraks elu sisse nagu 80 aastat tagasi.
klassikaraadio
VAATA JÄRELE

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: