Ilmus Jaak Kilmi seiklusfilmi "Jõulud džunglis" täispikk treiler

Indoneesia džunglis toimusid Jaak Kilmi jõulufilmi võtted
Indoneesia džunglis toimusid Jaak Kilmi jõulufilmi võtted Autor/allikas: Andrejs Strokins

4. detsembril jõuab kinodesse režissööri Jaak Kilmi seiklusfilm "Jõulud džunglis", kus löövad Eesti näitlejatest kaasa Saara Pius, Pääru Oja ja Tõnu Kark. Linateosele valmis ka esimene täispikk treiler.

Režissöör Jaak Kilmi uus koguperefilm "Jõulud džunglis" viib vaataja Indoneesia džunglisse pööraseid seiklusi otsima. Filmi peategelane 10-aastane Paula kolib kogu perega troopilisele lõunamaale, kus neil tuleb harjuda uue ja põneva keskkonnaga. Paulale tuleb aga üllatusena tõsiasi, et tema uues kodupaigas ei tähistatagi jõule. Lisaks selgub, et võõrapärane elustiil ja isa uus töö tekitavad perekonnas palju pingeid. Paula uus sõber Akhim teatab, et kusagil džunglis elab jõulušamaan, kes võib täita kõik Paula jõulusoovid. Nii algabki laste seiklusterohke retk džungli sügavustesse. 

Filmi tegemine oli Jaak Kilmi sõnul nagu lapsepõlve unistuste täitumine. "Olen kasvanud üles Jules Verne'i seikusraamatute seltsis, vist juba lapsena unistasin seiklusfilmi tegemisest, mis toimuks džunglis, kõrbes või tormisel merel, tore, et džungel sai nüüd avastatud," sõnas ta ja mainis, et ega seal kerge ei olnud. "Aga keskkonnana on see ikka väga kinematograafiline, püüdsin teha sellist filmi, mida ma ise lapsena oleks hea meelega vaadanud, aga tahtsin puudutada ka teemasid, mis mulle praegu on väga olulised."

Filmi peaosalise Paula rollis astub üles Läti näitleja Rebeka Šuksta. Paula ustavat sõpra ja teejuhti Akhimit mängib Indoneesia poiss Brydden Fablo Escobar. Peategelasele Paulale annab eestikeelse hääle "Sipsiku" filmist Anuna tuttav Elo-Mirt Oja. Akhimi häält dubleerib Nils Jaagup England, kes teeb kaasa Jaak Kilmi järgmises lastefilmis "Tagurpidi torn". Filmis teevad keskkonnakaitsjate rollis kaasa Eesti näitlejad Saara Pius, Pääru Oja ja Tõnu Kark. 

Eesti ja Läti koostöös valmiva kogupere seiklusfilmi "Jõulud džunglis" režissöör on Jaak Kilmi ("Sangarid" ja "Sigade revolutsioon"), stsenarist Lote Eglīte. Filmi operaator on Aigars Sermukšs ja kunstnik Katrin Sipelgas. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: