Liivo Niglase dokfilm "Keelepäästja" linastub kahel rahvusvahelisel filmifestivalil

Liivo Niglas
Liivo Niglas "Keelepäästja" Autor/allikas: ERR

Detsembris Eestis kinodesse jõudev Liivo Niglase dokumentaalfilm "Keelepäästja" on valitud Lübecki Põhjamaade filmipäevade ja Jean Rouchi nimelise rahvusvahelise filmifestivali võistlusprogrammi. Filmi Eesti esilinastus toimub Pimedate Ööde filmifestivalil.

Lübecki Põhjamaade filmipäevad toimuvad sel aastal 62. korda, Jean Rouchi festival toimub Pariisis 13.-21. novembrini ja 39. korda. Etnofilmidele spetsialiseerunud festival on saanud oma nime Prantsuse filmitegija ja antropoloogi Jean Rouchi järgi, Niglase film valiti 1000 filmi seast 25 võistleva filmi hulka.

Dokumentaalfilm "Keelepäästja" räägib ühe väljasuremisohus preeriaindiaanlaste keele päästmisest Eesti keeleteadlase eestvõtmisel. Eestist pärit Indrek Park on tegelenud indiaani keelte uurimisega üle kümne aasta. Praegu kirjutab ta üles Missouri jõe ääres Põhja-Dakota preerias elavate mandanite keelt.

Indrekul on suur vastutus ja ta jookseb võidu ajaga – tema keelejuht, 84-aastane Edwin Bentson on viimane mandani keele kõneleja. Mandani keele suhtes on Indrekul aga palju suurem eesmärk kui ainult selle jäädvustamine tulevastele põlvedele – ta on võtnud südameasjaks mandani keele elluäratamise, selle taastamise igapäevase suhtluskeelena.

Filmi režissöör ja operaator on Liivo Niglas, monteerija Kaie-Ene Rääk. Filmi produtsendid Kaie-Ene Rääk ja Liivo Niglas, tootjad F-Seitse ja MP DOC. Liivo Niglase eelmised filmid on "Armastuse maa" (2016), "Teekond Ussinuumajani" (2015, koos Priit Tenderiga), "Puhkus Siberis" (2011),  "Itelmeeni lood" (2010).

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: