Galerii: Raekoja platsil filmiti "Apteeker Melchiori" massistseeni

{{1602153960000 | amCalendar}}

Tallinnas Raekoja platsil toimus 8. oktoobril filmi "Apteeker Melchior" massistseeni võtted, kuhu oli kaasatud 100 näitlejat, kelle hulgas oli nii professionaale kui ka vabatahtlikke.

Näiteks leidis "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla taustanäitlejate seast saate "Õhtu" saatejuhid. Kaamera ette sai Hermaküla ka näitleja Marko Matvere, kes tõdes, et tänane võttepäev oli pigem igav, sest peamiselt tuli vaid uksest sisse ja välja kõndida.

Ka rõugetesse grimeeritud näitleja Mait Malmsten tunnistas, et võttepäev on pigem kerge, sest filmitakse üldist keskaegsete tänavate meeleolu ning jutuajamised toimuvad pigem siseruumides.

Võtetel lõid lisaks näitlejatele kaasa ka loomad, näiteks mägilammas Arlekiin. Lisaks mägilammastele on "Apteeker Melchiori" filmides esindatud hobused, kitsed, lambad ja koerad. Loomade roll on filmis tuua pilti rohkem elu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Režissöör Elmo Nüganen sõnas, et võttepäev sujus kenasti ja filmimisega ollakse graafikus.

 

Kokku valmib Indrek Hargla keskaegsete krimiromaanide põhjal kolm filmi. Triloogia esimene mängufilm "Apteeker Melchior" põhineb Indrek Hargla romaanil "Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus", teise filmi "Apteeker Melchior. Viirastus" stsenaariumi kirjutamisel on aluseks võetud romaan "Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus". Kolmanda filmi "Apteeker Melchior. Timuka tütar" stsenaarium sai ainest Hargla romaanist "Apteeker Melchior ja timuka tütar".

Keskaegse krimitriloogia režissöör on Elmo Nüganen ("1944", "Nimed marmortahvlil"), stsenaariumi autorid on Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme. Filmi produtsentideks on Kristian Taska Taska Filmist ("1944", "Nimed Marmortahvlil", "Talve", "Klassikokkutulek"), Esko Rips Nafta Filmsist ("Supilinna Salaselts" ja sügisel kinodesse jõudev spioonipõnevik "O2"), Armin Karu HansaFilmist ("Tõde ja Õigus" kaastootja) ja Tanel Tatter ning Veiko Esken Apollo Film Productionsist ("Talve" ja "Vanamehe filmi "kaastootjad). Eesti ja Läti koostöös valmiva triloogia kaasprodutsentideks on Jānis Kalējs (Film Angels Productions, Läti) ja Philipp Kreuzer (Maze Productions, Saksamaa). Operaator on Mihkel Soe ning kunstnik Matis Mäesalu.

Esimene mängufilm "Apteeker Melchior" jõuab kinodesse järgmise aasta sügisel. Teise filmi võtted algavad septembris ja kolmanda filmi võtted novembris 2020. Teine ja kolmas mängufilm linastuvad 2022. aastal.

 

Toimetaja: Kaspar Viilup, Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: