Pildid: "Apteeker Melchiori" filmivõtete jaoks ehitati Lätti keskaegne filmilinnak

Keskaegse krimitriloogia "Apteeker Melchior" võtete jaoks koliti Tallinna vanalinn kaheks nädalaks Lätti Cinevilla filmilinnakusse, kuhu ehitati võtteperioodi suurim võtteplats keskaegsete tänavate ja sisehoovidega.

Apteeker Melchiori filmide produtsent Armin Karu selgitas, et meeskond otsustas kolida võtted kaheks nädalaks Lätti, kuna seal asub lähim filmilinnak, mis võimaldab rajada keskaegsed linnatänavad koos sisehoovide ja kõige sinna juurde kuuluvaga. "Tallinna vanalinnas, kus võtteperioodiga alustasime, on keskaegsed hooned vaheldumisi uuema aja arhitektuuriga, mis jätab vähe võimalusi keskaegse miljöö filmimiseks," kinnitas ta.

Kaur lisas, et Cinevilla filmilinnakus olid juba olemas ehedad 7-9 meetrise läbimõõduga linnamüürid, autentsed munakiviteed ja keskaegsete tänavate juurde kuulunud sisehoovid, kus hoiti vanasti näiteks hobuseid ja eesleid. ""Apteeker Melchiori" võtete jaoks pidime lisaks ehitama ainult keskaegsed fassaadid linnaku hoonetele, ka Eestis on olnud juttu analoogsete filmilinnakute rajamisest Tallinnasse, Tartusse või Ida-Virumaale, kuid hetkel meil sellised võimalused puuduvad ja sellest on kahju," tõdes ta.

"Apteeker Melciori" triloogia kaastootjaks on Läti produktsioonistuudio Film Angels Productions ning filmivõtteid toetab Läti filmifond National Film Centre of Latvia, millele lisaks maksavad Läti riik ja Riia Linnavalitsus 40% sealsetest tootmiskuludest.

Filmivõtted Lätis kestavad kaks nädalat.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: