Eesti dokfilm "Üht kaotust igavesti kandsin" võitis Bogota filmifestivalil publikuauhinna

"Üht kaotust igavesti kandsin" Autor/allikas: Kaader filmist

Eesti dokumentaalfilm "Üht kaotust igavesti kandsin" võitis Bogotá rahvusvahelisel filmifestivalil publikuauhinna. Režissöör on kaheksa aastat Eestis elanud Kolumbia päritolu Carlos E. Lesmes.

Film räägib ühe väikse eesti pere suure loo. Hillel on oma narkomaanist pojaga lähedane suhe ja ta saadab talle iga kahe nädala tagant raha. Peale riidu, mis neil telefoni teel tekib, kaob Lauri jäljetult. Viimane kõne tuli kuue kuu eest ning selle teadaolev asukoht oli Bogotá, Kolumbia.

Ametiasutuste ustelt tagasisaadetud Hille palub viimase õlekõrrena Lauri õel Eeval Kolumbiasse sõita. Päevade kaupa megalinna tänavatel, kus Lauri tundub alati käeulatuses olevat, õpib Eeva tundma oma venna maailma. Aga kui ring hakkab koomale tõmbuma, kardab Eeva, kelle ta võib eest leida. Lootuse ja paanika segunedes võtab Eeva teekond ootamatu pöörde, mis muudab selle pingelise otsinguloo unustamatuks perekonnalooks, mis puudutab meid kõiki.

Filmistsenaristid on Carlos E. Lesmes ja Liis Nimik, operaatorid Aivo Rannik, Giulia Ducci, Davood Mousavi ja Carlos E. Lesmes, montaažirežissöör Hendrik Mägar, helilooja Ann Reimann, helirežissöör Gabriel Solis, produtsent Liis Nimik ning tootja Alasti Kino. Film on valminud Eesti, Kolumbia ja Rootsi koostöös.

Lisaks Bogotá festivalile linastus film oktoobrikuus ka teisel olulisel Ladina-Ameerika festivalil DocsMX Mehhikos ning hetkel näidatakse seda sama festivali raames üle Mehhiko väikekinodes. Samuti nomineeriti film Institute of Documentary Film (Tšehhi) poolt Silver Eye parima filmi auhinnale ning jätkab oma festivaliteekonda juba novembris Euroopas. Eesti kinoekraanidele jõuab film veebruaris. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: