Eesti dokfilm "Üht kaotust igavesti kandsin" esilinastus Kanada filmifestivalil HotDocs

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
"Üht kaotust igavesti kandsin"

Kanada rahvusvahelisel filmifestivalil HotDocs esilinastus 28. mail Eesti dokfilm "Üht kaotust igavesti kandsin". HotDocs toimus sel aastal veebis, programmi kuuluvad filmid on vaadatav Ontario piirkonna elanikele 28. maist kuni 14. juunini.

Film räägib loo Eesti perekonnast, kelle elu on sõltlasest pereliikme tõttu pea peale pööratud. Hillel on oma narkomaanist pojaga lähedane suhe ja ta saadab talle iga kahe nädala tagant raha. Peale riidu, mis neil telefoni teel tekib, Lauri kaob. Viimane kõne tuli kuue kuu eest ning selle teadaolev asukoht oli Bogotá, Kolumbia.

Meeleheitel Hille palub Lauri õel Eeval Kolumbiasse sõita ning üsna pea leiab Eeva end sürreaalsest ja halastamatust Bogotá allmaailmast. Päevade kaupa megalinna tänavatel, kus Lauri tundub alati käeulatuses olevat, õpib Eeva oma venna maailma tundma. Aga kui ring hakkab koomale tõmbuma, kardab Eeva, kelle ta võib eest leida. Lootuse ja paanika segunedes võtab Eeva teekond ootamatu pöörde, mis muudab selle pingelise otsinguloo unustamatuks perekonnalooks, mis puudutab meid kõiki.

Filmi režissöör on kaheksa aastat Eestis elanud Kolumbia päritolu Carlos E. Lesmes. Filmi stsenaristid on Carlos E. Lesmes ja Liis Nimik, operaatorid Aivo Rannik, Giulia Ducci, Davood Mousavi ja Carlos E. Lesmes, montaažirežissöör Hendrik Mägar, helilooja Ann Reimann, helirežissöör Gabriel Solis ja produtsent Liis Nimik. Film on valminud Eesti, Kolumbia ja Rootsi koostöös.

"On uskumatu mõelda, et selle filmi esimene kontakt publikuga toimub HotDocsil, me oleme väga õnnelikud, et saame oma lugu sealse legendaarse publikuga jagada," kinnitas režissöör Carlos E. Lesmes ja lisas, et "Üht kaotust igavesti kandsin" on hingest ja südamest tulnud lugu. "Oleme väga õnnelikud, et HotDocsi programmimeeskond tundis samamoodi."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: