Elke Unt ja Atlan Karp esitavad Tartus haruldasi teoseid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Atlan Karp ja Elke Unt Autor/allikas: Erakogu/Indrek Viil

18. märtsil kell 17 toimub Tartu Pauluse kirikus kontsert "Eesti 100 - kõlamaastikud orelil", kus Elke Unt (orel) ja Atlan Karp (bariton) esitavad Eesti heliloojate oreliteoseid.

Kontserdil kõlavad Eesti heliloojate oreliteosed. Ettekandele tulevad Alfred Karindi 2. orelisonaat (1934), Peeter Süda Prelüüd (1920) ja fuuga g-moll (1914), Pastoraal ning Basso Ostinato. Haruldustena kõlavad sel kontserdil Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi säilikutest pärinevad Alfred Karindi käsikirjalised teosed nagu koraalivariatsioonidest "Su poole Issand südamest" koraal ja Finale-fuuga, Pastoraal "Püha öö" teemal ning koraalieelmäng "Arm, kes sa mind oled loonud". Oreliteoste lisaks saab nautida bariton Atlan Karbi esituses Harri Otsa ja Ants Sõbra teoseid baritonile ja orelile, mis ei ole trükis ilmunud, vaid on käsikirjadena hoiul TMM-i arhiivis. 

Elke Unt on Tartu Jaani kiriku organist ja muusikajuht ning Atlan Karp tegutseb vabakutselise ooperilauljana. Mõlemad on lõpetanud Sibelisue Akadeemia - Elke Unt kirikumuusika erialal ja Atlan Karp ooperilauljana. Koostööd on tehtud 10 aastat, seekordne kava on koostatud eesti muusikast.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: