Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mai Murdmaa tähistab värske elulooraamatuga 80. sünnipäeva

Koreograaf Mai Murdmaa tähistas oma 80. sünnipäeva elulooraamatuga, kus sõna saavad ka tema rohked kolleegid ja tantsuloolased. Juubilar ise selgitas, et raamat läbib ühe kunstniku elu ajaloolistes situatsioonides.

Mai Murdmaa esimene lavatöö oli Eino Tambergi "Ballettsümfoonia", mis jõudis Estonia lavale 1963. aastal. Tema loometeele on mahtunud ligi 100 balleti lavastust nii Eestis kui mujal maailmas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõrges eas kunstnik ütles, et kõige rohkem köidab teda praegu psühhofüüsiline abstraktne tants. Järgmise lavastuse aluseks võib aga olla Becketi näidend "Godot' oodates". "Ballett on kõvasti ajas muutunud, mina tegin "Ballettsümfoonia" intuitiivselt, sest siis ma veel moderntantsu ei tundnud," sõnas ta.

"Praegu on selline klassikallise ja moderntantsu võistlusmoment, aga nende kooseksisteerimine on kõige mõjukam," selgitas Murdmaa ja tõi välja, et ta võtab mõningaid asju kehatehnikast, kuigi on ise klassikalise haridusega.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: