Collegium Musicale vahetas pabernoodid tahvlite vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav proovib uut tehnoloogiat järele.
Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav proovib uut tehnoloogiat järele.

Kammerkoor Collegium Musicale on esimene Eesti koor, kes võttis vastu e-maailma poolt pakutava ning vahetas pabernoodid tahvelarvutite vastu.

"Eelistame laulmisel iPad-e, kuna neile on olemas vastav programm, mida pidevalt täiustatakse. Tahvlite kasutamine tähendab meile suurt kokkuhoidu, seda ennekõike nootide paljundamisele kuluva aja, aga ka raha ja paberi osas. Samuti pole kontsertidel muret ruumi valgustusega, lauljatel on tahvli puhul valgus alati kaasas," ütles koori dirigent Endrik Üksvärav.

Üksvärav kasutab ka dirigendina proovides ja nende ettevalmistamisel iPadi ning on ka juba kontserte tahvlist juhatanud. Koorina hindab Collegium Musicale kiirust, paindlikkust, mugavust ning loomulikult professionaalsust – seda kõike tahvlite kasutamine ka võimaldab.

Tallinnas tegutsev Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, erilisel kohal on eesti heliloojate looming (Arvo Pärt, Veljo Tormis, Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve, Tõnu Kõrvits jt). Lisaks a cappella teostele esitatakse suurvorme. Koori eesmärk on pakkuda kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii Eestis kui väljaspool.

Koori seitsme tegevusaasta sisse jäävad kontserdid ja festivalid Itaalias (Gorizia, Arezzo, Rooma), Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Soomes, Maltal, Iisraelis ja Jaapanis, sh koori Tokyo kontserdil osalesid ka heliloojad Arvo Pärt ja Erkki-Sven Tüür. 2017. aasta tõi kontserdid kuues välisriigis – Iisraelis, Hollandis, Poolas, Saksamaal, Venemaal ja Soomes. Kokku andis koor 2017. aastal 48 kontserti, neist 21 väljaspool Eestit. 2018. aasta algusest on antud kokku 12 kontserti, neist 5 väljaspool Eestit (Liibanonis ja Kreekas), sh Arvo Pärdi „Aadama itk“ Kreeka esiettekanne, poola heliloojate Szymansky ja Gorecki teoste Eesti esiettekanded ja Rasmus Puuri "Oleks" esmaettekanne.

Eesti Kooriühing on tunnustanud Collegium Musicalet kolmel korral "Aasta koori" tiitliga (2017, 2014 ja 2011). Tegemist on seni ainsa kooriga Eestis, kellele see tiitel nii mitu korda osaks on saanud.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: