Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Wiesbadenis toimub Baltimaade filmiajaloo konverents

Kaader filmist
Kaader filmist "Hullumeelsus"

18. kuni 24. aprillini leiab Wiesbadenis aset GoEast filmifestival, mille raames toimub suurejooneline Baltimaade filmiajaloo konverents. Üritus toob ekraanidele mitmed filmiklassikud ning räägitakse lähemalt Balti riikide filmiajaloost ning identiteedist.

GoEast filmifestival on aastate jooksul kujunenud oluliseks paigaks Ida- ja Kesk-Euroopa filmidele. Lisaks tavapärasele filmiprogrammile, toimub igal aastal ka konverents, mis hoolikalt valitud teemat süvatsi käsitseb. Balti riikide 100. sünnipäeva valguses on sel aastal fookus just Eesti, Läti ja Leedu filmikunstil.

19. aprillil algava konverentsi raames annab loengu Lauri Kärk, kes räägib lähemalt kuuekümnendatest ning kõneleb ka professor Eva Näripea, kes arutleb rahvusvuslikkusest ja rahvusvahelisusest nõukogudeaegsel ja -järgsel ajal. Olulistel teemadel kõnelevad ka filmiteadlased Lätist ning Leedust ning mängu- ja dokumentaalfilmide kõrval on erilises fookuses Eesti animatsioon.

Konverentsi filmiprogramm on intensiivne ning Eesti filmidest linastuvad “Hullumeelsus”, “Ideaalmaastik” ja “Viimne reliikvia”. Lisaks linastub kaks animafilmide programmi, milles leiab Mait Laasi, Priit Pärna ja Riho Undi loomingut ning ajaloolised lühidokumentaalfilmid (“Pühad Petseris”, “Jaanipäev”, “511 paremat fotot Marsist”).

Filmikonverentsiga paralleelselt linastub festivali võistlusprogrammis Rainer Sarneti mängufilm “November” ning Leedu-Eesti-Saksamaa kaastootmisel valminud dokumentaalfilm "The Acient Woods". Kõrvalprogrammidest leiab Gruusia-Eesti koostöös valminud mängufilmi “Ohtlik ema”, Eesti parima lühianima “Manivaldi” ning “Nipernaadi”.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: