ERR.ee videod. Ülo Vooglaiu loeng "Eliit – kas saaks ka ilma?"

{{1526023560000 | amCalendar}}

10. mail esitles Ülo Vooglaid raamatut "Sõna on Jõud" ERRi raadio 1. stuudios. Esitlusele järgnes kell 18 Ööülikooli avalik loeng Ülo Vooglaiuga "Eliit – kas saaks ka ilma?", mille avaldame videona.

"Läbi aegade on eliit etendanud ühiskonna - ja kultuurielus erinevaid rolle," kommenteeris Vooglaid loengu teemat. "Eliidi tähendus on olnud eri kultuurides erinev ja on erinev ka tänapäeval. Sageli aetakse eliit segi elitaarsusega. Üritame mõelda, kuidas kujuneb rahvuslik eliit kui ideaal, mis soodustab ja raskendab selle ideaali levikut ning kuulumist rahvuslikku eliiti."

Ühiskonnateadlase, filosoofi ja õpetaja Ülo Vooglaiu teine raamat "SÕNA on JÕUD" sisaldab kaheksat tema poolt Raadio Ööülikoolis peetud loengut aastatel 2001–2017.

Öeldud sõnal on vägi ja see vägi on Ülo Vooglaiu uues raamatus hästi tajutav, sest sõna seob inimest teda ümbritseva aja ja tema sees oleva maailmaga. Ükski püüdlus pole kunagi asjatu, sest rännak õppimise ja kogemise teel kannab alati väärtusi ja ideaale. 

"Vooglaiu arutlused vabaduse ja hariduse, kultuuri- ja ajaloomälu tähenduse, nooruse ja vanaduse ilu üle rikastavad meid," ütles koostaja Ivar Tröner. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: