Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Näitus "Made in Pärnumaa" tutvustab kohalikke omapärasid

Kuus Pärnumaa muuseumi panid Eesti 100. sünnipäeva puhul kokku Pärnumaa omapärasid tutvustava näituse "Made in Pärnumaa". Näitusel saab muu hulgas teada, et esimesed autodele mõeldud valgusfoorid pandi 90 aastat tagasi püsti Sindis, samuti saab teada, milline hulljulgetele mõeldud spordiala on Pärnust pärit.

Pärnu muusem koos Audru, Häädemeeste, Kihnu, Sindi ja Tori muuseumiga tegid Eesti juubeliaasta puhul suure töö ära ja selle tulemusena on Pärnu muuseumis vaatajate ees näitus "Made in Pärnumaa", vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Siin on koos, kui ma peast täpselt mäletan, 89 erilist asja, inimest ja tegu, ka ütlusi, mis on Pärnumaale omased ja teevad Pärnumaast just Pärnumaa," selgitas Pärnu muuseumi arendus- ja turundusjuht Maarja Padari-Kallit.

Kontseptsioon rõhutab Pärnu kui Eesti Vabariigi sünnilinna staatust ning silmapaistvate pärnumaalaste rolli Eesti riigis ja kultuuriloomes.

Näituse kujundajatel tuli kogu Pärnumaa lugu näitusesaali mahutada.

"Näituse pealkiri ise viis meil mõtted kohe tootmisele, pakendamisele laias mõttes ja mahult sobis meile just väga hästi selline kuup, suured kastid," ütles näituse kujundaja Evelin Reimand loovagentuurist Pult.

Näitusele tulles tasub aega varuda, sest põnevat leiab sealt palju. Näiteks asus Pärnus Nõukode Liidu esimene videosalong, Pärnumaa päritolu on paljud kuulsad sportlased. Seal leiutati kiiking ja seal on viis aastaaega, Pärnu piimatööstus hakkas 1960. aastatel tootma kuulsat sulajuustu Merevaik.

"Võib-olla ma tooks ühe sellise naljaka asja välja - me tõime sellise ütluse välja, et "lumi pakib", meie teada mujal hakkab kokku, aga meil siin Pärnumaal pakib lumi," ütles Padari-Kallit.

Näitus "Made in Pärnumaa" on avatud 7. oktoobrini.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: