Olustveres toimub rahvusvaheline käsitöölaager

Saaremaa naiste tehtud lapitekk.
Saaremaa naiste tehtud lapitekk. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Pühapäeval, 8. juulil algab rahvusvaheline käsitöölaager Craft Camp, mida korraldab on Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakond viiendat aastat. Nädalapikkuses laagris Olustvere mõisas Viljandimaal õpivad 60 osalejat 14 erinevast riigist kohalikku käsitööd oma ala meistritelt. Craft Campi peakorraldaja Marit Külv ütles, et üksikud vaprad osalejad on laagris käinud juba neli-viis suve järjest.

"Välja on kujunenud püsikülastajad, kellele Eesti kultuur ja käsitöö on südamelähedane. Mitmed osalejad on juba jaanipäevast alates Viljandis kudumissümpoosionil ning avastavad vahepeal omal käel Eestimaad. Tavapäraselt on valdav enamus osalejaid Euroopast ja iseäranis just Põhjamaadest, kuid rahvast on ka kaugematest paikadest nagu Jaapan ja Bangladesh."

Laagrinädala jooksul toimuvaid töötube juhendavad rahvusliku käsitöö osakonna üliõpilased, vilistlased, õppejõud ning kultuuriakadeemia koostööpartnerid. Sel  aastal on uuendusena kavas ka kahepäevased töötoad ja esmakordselt on üksikud kursused ka eestlastele registreerumiseks avatud. Kokku toimub nädala jooksul 27 erinevat koolitust.

"Üritame igal aastal teemade valikut värskendada, kuigi pakume ka vanu populaarseid teemasid uuesti. Sellel aastal on uuenduslikud valikud näiteks Liis Luhamaa kedervarrega ketramine, Inna Raua telgedel kudumine, Aleksandra Pavlenkova eesti rahvapärased klaashelmed, Kristina Libe Muhu sitsijaki õmblemine ja Eilve Mangluse kodarraha kursused. Nende kõrval on tuntud headuses Riina Tombergi ja Liina Langi silmuskudumise töötoad, kõladega kudumine, kasetohust esemed, luutöö, puutöö," loetles Külv.

"Kuna tegu on pisikese tähtpäevaga – viies laager – siis pingutame ka kultuuriprogrammi osas rohkem. Lisaks menukale kohaliku käsitöö laadale toimub ühel päeval neli kultuurireisi, mille vahel osalejatel on võimalus valida. Esmakordselt on väljasõit Tõstamaale ning Manija saarele, kus saab näiteks näha ja ise proovida lamba pügamist. Ühel õhtul toimub elav rahvarõivaste esitlus, kus õppejõud ja rõivaste autorid tutvustavad näidiskomplekte erinevatest Eesti paikkondadest," sõnas Külv.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: