Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pühalepa muusikafestival algab Kohvikantaadiga

Pühalepa muusikafestivali kunstiline juht Endrik Üksvärav ja helilooja Erkki-Sven Tüür.
Pühalepa muusikafestivali kunstiline juht Endrik Üksvärav ja helilooja Erkki-Sven Tüür. Autor/allikas: Madli-Liis Parts

Järjekorras juba seitsmes Pühalepa muusikafestival toimub 3.-5. augustil Hiiumaal Pühalepa kirikus. Festivali avakontserdil kõlab Bachi "Kohvikantaat", kus astuvad solistidena üles ka külalised Iisraelist – Yizhar Karshon (klavessiin) ja Genevieve Blanchard (flööt).

"Ilma hommikukohvita olen ma kui kuivanud tükk röstitud kitse," ütles 18. sajandi alguses maailmakuulus helilooja Johann Sebastian Bach, kes armastas kohvi lausa niivõrd, et kirjutas kohvi auks koomilise teose "Kohvikantaat". Teose libreto autor on Christian Friedrich Henrici ja selles hurjutab isa oma tütart kohviarmastuse pärast, kuid läbi tütre kavaluse nõustub viimase abieluga, kui abielulepinguga on kohvi alati garanteeritud.

Kohvikantaadi esitavad solistid Marta Paklar (sopran), Endrik Üksvärav (jutlustaja/tenor) ja Uku Joller (bass). Kaastegev barokkorkester (Eesti/Iisrael), kontsertmeister Meelis Orgse. Kontserdil on lisaks eesti muusikutele kaastegevad Iisraeli klavessiinimängija Yizhar Karshon ja flöödimängija Geneviève Blanchard, kes tegutsevad mõlemad barokkansamblis Barrocade.

Ühtlasi ootame VII Pühalepa muusikafestivalile telekonkursi Klassikatähed 2018 võitjat Tanel-Eiko Novikovi, Vanaemade koori koos nende imelise dirigendi Silvia Mellikuga, kes tänavu kevadel tähistas 85. sünnipäeva ja kammerkoori Collegium Musicale ja Hollandis tippdirigenti Daniel Reussi. Viimase dirigeerimisel kõlab festivali lõppkontserdil Tüüri ja Tobiase looming. Kontserdiga tähistame ühtlasi Rudolf Tobiase 145. sünniaastapäeva. 

 

Pühalepa muusikafestival toimub igal aastal augustis Hiiumaal. Festivali keskmes on vanamuusika ja kaasaeg, muuhulgas kõlab igal festivalil Hiiumaalt pärit helilooja Erkki-Sven Tüüri looming.

Pühalepa muusikafestivali korraldab MTÜ Kerema Kultuurikoda. Festivali kunstiline juht on laulja ja dirigent Endrik Üksvärav, kes hiljuti pälvis Hollandi kuningalt ordeni kultuurisuhete edendamise ja ilmapaistva ühiskondliku tegevuse eest. 

Festivali kava ja lisainfot leiab siit.

Toimetaja: Daniel Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: