Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Paikusel toimub rahvusvaheline skulptuurisümpoosion

Foto: facebook.com/pg/Pärnu-Faberge-Selts

Pärnus Paikusel toimub rahvusvaheline skulptuurisümpoosion. Ettevõtmine eristub omataolistest, sest see toimub kohaliku kunstniku koduaias.

Kunstnik Tiina Ojaste saab seda endale lubada, sest elamine on ligi kümnel hektaril ja siin ruumi jätkub. Skulptuurisümpoosioni mõte arenes seltskonnas, kes Ojaste kui Pärnu Faberge seltsi juhatuse liikmega ühendust võtsid. Tuge on saadud omavalitsuselt ja sponsoritelt, vahendas Aktuaalne kaamera".

"Vitali Gnatjuk tuli Eestisse minu kutsel ja huvi oli tal seetõttu, et siit on alguse saanud maailmakuulus juveelifirma Fabergé ja tema on Fabergé pisiskulptuuride traditsiooni jätkaja. Tema huvi oli tulla Eestisse, et vaadata, kust see kõik kaunis alguse sai," selgitas Ojaste.

Skulptoreid on Venemaalt, Ukrainast, Poolast ja Eestist. Tänavu kohtutakse juba teist korda. "Kui Vitali Gnatjuk eelmisel aastal siia tuli, töötas ta esimest korda Eesti rahvuskivi dolomiidiga, Uuralites seda pole," ütles Ojaste.

Poola skulptor Lukasz Piaskowski kiitis, et dolomiit on väga meeldiv kivi. "Seda saab poleerida, et kaunim oleks, ta on pehme, pole nii tugev kui marmor," põhjendas ta.  

Kodu lähedal asuvale üritusele tuli ka 11-aastane Paikuse koolipoiss Andre Laanemets. "Eelmine aasta me käisime perega siin vaatamas neid kiviskulptuure ja me mõtlesime, et järgmisne aasta äkki ma võiksin ka tulla," põhjendas ta.

Sümpoosionil valminud skulptuuridest üks viidi eelmisel aastal Paikuse kiviaja teemaparki. Sinna läheb ka tänavu üks, aga ülejäänud ootavad häid pakkumisi.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: