Galerii: Eesti fotograafide tööd jõudsid New Yorki festivalile Photoville

Juhan Kuusi Dokfoto Keskus avab 13. septembril New Yorgis toimuval festivalil Photoville Annika Haasi, Birgit Püve ja Maxim Mjödovi grupinäituse "Teised".

Kristel Lauri ja Toomas Järveti kureeritud projektis uurivad fotograafid igaüks eri vaatevinklist ja erinevas kogukonnas seda salapärast ja paljudele tundmatut osa Eesti ühiskonnas, mida võib kutsuda ühisnimetajaga "teised".

Maxim Mjödov viib meid Lasnamäe perifeersetele maastikele ja seal elavate peamiselt vene keelt kõnelevate elanike sisemaailmadesse. Birgit Püve töö uurib Vao väikeasula praeguste elanike elu. Kui Nõukogude ajal oli Eesti intensiivne rahvastikurände piirkond ja nii oli tavaline kohata külakolhoosides eri rahvustest inimesi kogu NSV Liidust, siis täna elab Vao läbi "teist immigratsioonilainet" olles keskuseks varjupaigataotlejatele. Annika Haas näitab valgust Eesti ühele salapärasemale ja eelarvamustega ülekülvatud vähemusele — mustlastele ehk romadele. Annika fotod annavad meile ainulaadse võimaluse intiimseks ja antropoloogiliseks sissevaateks selle etnilise grupi kodudesse ning inimeste eludesse.

Näituse üks kuraatoritest, Kristel Laur ütleb, et selline mitmekihiline sissevaade Eesti kogukondadesse esindab põnevalt ja kaasaegselt Eestit New Yorgi fotofestivalil ning näitab meid kui tervet ühiskonda, kes julgeb rahvusvahelisel areenil käsitleda ka intrigeerivamaid teemasid ja seda perioodil, kus fookuses on Eesti Vabariik 100 koos valdavalt traditsioonilisemate ja rahvusromantiliste lähenemistega.

Brooklyni silla pargis merekonteinerites kahe nädala vältel toimuv festival on Põhja-Ameerika fotomaastiku üks suursündmusi. Käesoleval festivalil võib näha üle 90 eri fotonäituse üle maailma. Oma väljapanekutega on esindatud näiteks Pulitzer Center, Magnum Foundation, National Geographic, VII Foundation, World Press Photo, Chris Hondros Fund, jpt. Lisaks näitustele toimub hulgaliselt loenguid, töötubasid ja linastusi.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: