Galerii: Dokfoto Keskuses avati Lõuna-Aafrikas töötanud Juhan Kuusi fotonäitus

2018. aasta suvel möödub 100 aastat Nelson Mandela sünnist. Dokfoto Keskuses avati neljapäeval sel puhul Lõuna-Aafrikas elanud ja töötanud Juhan Kuusi fotonäitus "Mälu kui relv".

Juhan Kuus on Lõuna-Aafrikas elanud ning töötanud, rahvusvaheliselt tunnustatud dokumentaal- ja pressifotograaf, sh World Press Photo kahekordne auhinnavõitja, kel on Eesti juured. Kuusi arhiivis, mis kogutud 45 aasta jooksul, on silmapaistvaid jäädvustusi nii Nelson Mandelast kui ka Lõuna-Aafrika ajaloost.

"Kui kirjutatakse Lõuna-Aafrika tegelikku ajalugu, läheb vaja Juhan Kuusi pilte," on öelnud Lõuna-Aafrika ajakirjanik Chris Marais.

"Juhan Kuus. Inimlikkuse mõõt. 45 aastat dokumentaalfotograafiat Lõuna-Aafrikas" Autor: Juhan Kuus

Selle näitusega lõpetab Dokfoto Keskus esimese aasta näituseprogrammi, esitades keskuse galeriis esimest korda Juhani loomingut suuremas mahus. Näitusele välja pandud tööd on valik autori põhikollektsioonist, mis aitab läbi ühe fotograafi pilgu vaadata tagasi Lõuna-Aafrika ajalukku, aga ka kaasaega, sest näitusel on töid aastast 2015.

Lisaks näitusel väljas olevatele fotodele on Lõuna-Aafrika ajaloost ning tänapäevast pikema saateteksti kirjutanud kultuuri- ja teadusajaloolane Aro Velmet. Fotosid saadavad Juhan Kuusi enda alltekstid ja kommentaarid. Näitusesaalis on võimalik näha ka autorit tuvustavat lühifilmi.

Näitus on avatud iga päev 12.00–19.00 Dokfoto Keskuses Telliskivi Loomelinnakus ning jääb avatuks kuni 25. augustini 2018.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: