Madis Kolk: enim jääb meelde "Aadama passioon"

Madis Kolk
Madis Kolk Autor/allikas: Andres Haabu/ PM/ Scanpix

Preemia muusikaelu jaoks olulise ja väljapaistva tegevuse eest sai rahvusvahelisel muusikapäeval kauaaegne Eesti Kontserdi produtsent Madis Kolk – sisulise panuse eest kontsertkorraldusse. Kolk vastas paarile kultuuriportaali küsimusele.

Palju õnne! Milline töös olnud kontsert teile endale eredaimalt meelde on jäänud? Sellest aastast või ka üldse?

Sellel aastal: Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni "Aadama passioon" Berliini Konzerthausis, Euroopa ühes kaunimas kontserdisaalis. Kolm välja müüdud etendust.

Varem: näiteks esimene suuremahuline Eesti kollektiivide esitlus Hiinas aastal 2014, üle 20 kontserdi tähtsamates linnades. Zubin Mehta Tallinnas koos Iisraeli Filharmoonikutega, 2014 - teravalt on meeles tudengiaegne vaimustus tema kontserdist Moskvas 40 aastat tagasi.

Kuidas on produtsenditöö nende aastakümnetega muutunud?

Eesti Kontserdi meeskonna liikmena näen, et pühendumus on sama. Väidaksin, et Eesti Kontserdi viie kontserdimaja rahvas on teinud kolme aastakümnega väga suure hulga kunstiteenimise tööd. Rohkesti on lisandunud projekte eesti muusikutega välismaal, sealhulgas tipplavadel.

Tänu teile on Eestit külastanud mitmed maailmanimed: Philip Glass, Steve Reich, Gavin Bryars, Kronos Quartet, Kurt Masur, Vladimir Ashkenazy ja teised. Kellega on olnud inimlikult meeldivaim koostöö?

On väga sümpaatseid ja säravaid inimesi. Gavin Bryars on tõesti eriline, oma avatuse ja mitmekülgsusega. Angela Hewitti, hiilgava Bachi-mängijaga suhtlemine on puhas rõõm. New Yorgi festivali Bang on a Can juhtide-heliloojatega on sidunud pikaaegne sõprus.

Aitäh ja jõudu!

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: