Rahvusraamatukogu juubelikonverents tõi Tallinna valdkonna eksperdid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti Rahvusraamatukogu
Eesti Rahvusraamatukogu Autor/allikas: Eesti Rahvusraamatukogu arhiiv

25. ja 26. oktoobril toimub Eesti Rahvusraamatukogus rahvusvaheline konverents, mis toob Tallinna raamatukogude direktoreid 15 riigist, osavõtjaid üldse on 28 riigist.

Konverentsil räägitakse nii rahvusraamatukogudest kui laiemalt, kuidas suhestuvad raamatukogud ja ühiskond ning missugune peaks olema raamatukogude kohanemisvõime kiirelt muutuvas keskkonnas, ent teemad pole kitsalt rahvusraamatukogu kesksed – juttu tuleb muuseas ka tehnoloogiast ja e-teenustest.  

Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo sõnas, et idee korraldada rahvusvaheline konverents sündis soovist arutleda teemal, mis tähendus on tänapäeval rahvusraamatukogul kui institutsioonil ja paljud kolleegid on tunnistanud, et sellist diskussiooni on vaja. "Mul on siiralt hea meel, et selle konverentsi mõttega tuli kaasa nii suur hulk kolleege nii Euroopast kui mujalt," ütles Andresoo. 

Esinejate hulgas on dr Guy Berthiaume Kanada Rahvusraamatukogust ja Rahvusarhiivist, professor Renaldas Gudauskas Leedu Rahvusraamatukogust, Roly Keating Briti Raamatukogust, Hans Jansen Hollandi  Rahvusraamatukogust, Patrice Landry  Qatari Rahvusraamatukogust, dr Janis Kreslins Rootsi Kuninglikust Raamatukogust, dr Hans Petschar Austria Rahvusraamatukogust, professor Riaan J. Rudman Stellenboschi  Ülikoolist, Andris Vilks Läti Rahvusraamatukogust ja Helsingi linna raamatukoguteenuste juht Katri Vänttinen. Eestit esindavad professor Marek Tamm, Janne Andresoo, Kaja Kallas, Veiko Berendsen, Siim Sikkut ja Raul Rebane. Muusikalist ergutust pakub Reigo Ahven.  

Kahepäevane konverents on üks juubeliüritustest, millega tähistatakse Rahvusraamatukogu 100. sünnipäeva. Pidulik juubeligala toimub 22. novembril Rahvusraamatukogus.  

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: