"Tuulte tahutud maa" jõuab Soome kinolevisse

Joosep Matjuse eepiline loodusfilm
Joosep Matjuse eepiline loodusfilm "Tuulte tahutud maa" teeb kummarduse Eesti loodusele. Autor/allikas: kaader filmist

Eesti vaadatuim dokumentaalfilm, režissöör Joosep Matjuse "Tuulte tahutud maa" jõuab Soome kinolevisse. Filmi hakatakse näitama Cinamoni Soome kinos REDI meelelahutuskeskuses Helsingis.

"Joosep Matjusel on õnnestunud ületada piirid, jätta vahele žanrid ning tungida selle Eestimaa looduse ilust laulva filmiga otse hinge, sest "Tuulte tahutud maa" ei ole proosa – see on luule. Cinamon hakkab oma Soome kinodes näitama kõiki uusi Eesti filme ning loodetavasti toome me sel moel veidi rõõmu Soomes elavatele eestlastele, kel teinekord koduigatsus peal, ent kohe ei ole võimalik üle lahe koju sõita", ütles Cinamoni juhatuse liige Toomas Luhats.

""Tuulte tahutud maa" vaatajanumber on dokfilmi kohta erakordne ja seda mitte ainult Eesti, vaid ka meie lähiriikide kontekstis. Cinamoni algatus, aidata kaasa Eesti filmi levile Soomes, on väga tervitatav ja loodame, et see ei piirdu vaid "Tuulte tahutud maaga", ütles Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp.

Matsalu loodusfilmide festivalil parima operaatoritöö auhinnaga pärjatud filmis näidatakse Eestimaa loodust nagu me pole seda kunagi varem näinud – lummavad maastikud vahelduvad põnevate stseenidega meie metsloomadest.

Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi raames valminud linateost "Tuulte tahutud maa" on käinud vaatamas juba üle 30 000 inimese.

"Tuulte tahutud maa" on Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi teine dokumentaalfilm. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. Lisainfot Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kohta leiab EV100 kodulehelt.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: