Euroopa filmifondide ühendus valis asepresidendiks EFI juhi Edith Sepa

Edith Sepp
Edith Sepp Autor/allikas: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia/Scanpix

Euroopa Filmifondide Direktorite Ühenduse (EFADs) juhatus valis 15. detsembril 2018 järgnevaks kaheks ametiaastaks nii uue presidendi kui asepresidendi, kelleks said vastavalt Portugali filmiinstituudi juht Luís Chaby Vaz ja Eesti Filmi Instituudi (EFI) juht Edith Sepp.

"Olen meelitatud, et mind valiti asepresidendiks. Veelgi enam, et saan kaasa aidata protsessile, mis tugevdab lähiaastatel liikmesriikide ühiseid eesmärke Euroopa filmi tuleviku nimel ning et me suudaks toime tulla väljakutsetega, millega me kõik tänases filmitööstuses silmitsi seisame," ütles Sepp. 

Luís Chaby Vazi sõnul on tal suur au jätkata oma eelkäija, Saksa filmifondi juhi Peter Dingesi tööd. "Me kõik oleme erakordselt tänulikud Dingesile suure panuse eest viimasel neljal aastal, mil ta EFADs-it juhtis ning mis võimaldas ühendusel oma häält Euroopa filmivallas kuuldavaks teha. Me jätkame sel rajal käimist, täis energiat ja otsustavust, et edendada kultuurilist mitmekesisust ja Euroopa audiovisuaalse loomingu elujõulisust," ütles Chaby Vaz.

EFADs ühendab Euroopa avalik-õiguslikke filmifonde ja -instituute, koondades 31 riigi esindajaid, kelle seas on lisaks Euroopa Liidu liikmesriikidele ka Norra, Islandi ja Šveitsi filmifondide juhid. Algselt mitteametliku võrgustikuna rajatud ühendus sai ametliku vormi Brüsselis 2014. aasta detsembris.

Ühendus valis 2018. aasta septembris endale uue juhatuse Hispaanias, Baski autonoomses piirkonnas San Sebastiánis ning sinna kuuluvad Doreen Boonekamp (Holland), Jeanne Brunfaut (Belgia), Guy Daleiden (Luksemburg), Peter Dinges (Saksamaa), Chiara Fortuna (Itaalia), James Hickey (Iirimaa), Julie-Jeanne Régnault (Prantsusmaa), Roland Teichmann (Austria), Nataša Bučar (Sloveenia), Lasse Saarinen (Soome) ning Edith Sepp ja Luís Chaby Vaz.

Luís Chaby Vaz on Portugali filmifondi juht alates 2017. aasta juunist. Varasemalt töötas Chaby Vaz juristina ning on olnud tegev ka reklaamisektoris ning filmi järeltöötluse vallas. Ühtlasi oli ta aastail 2010–2013 kultuuriatašee Portugali saatkonnas Hispaanias ning seejärel riskikapitalifirma konsultant.

Edith Sepp alustas tööd Kultuuriministeeriumi filminõunikuna 2010. aastal ning oli üks Eesti filmi arengusuundade loojaid aastateks 2013–2020. Ta juhib Eesti Filmi Instituuti 2013. aastast ja alates 2016. a. on juhtinud ka EFADs'i nn ajutrusti (Think-Tank), mis tegeleb Euroopa filmifondide visioonidokumendi "Tugev, jätkusuutlik ja dünaamiline Euroopa filmitööstus ja kultuur aastal 2030" väljatöötamisega.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: