Noored näitlejad loodavad, et "Eia jõulud Tondikakul" kõnetab ka nende eakaaslasi

Foto: Kristjan Mõru

PÖFFi eesti filmide võistlusprogrammis osaleb uus koguperefilm "Eia jõulud Tondikakul", mille maailma esilinastus toimub laupäeval. Laste jõulufilm räägib 10-aastasest kunsti- ja loodushuvilisest Eiast, kelle elu võtab ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks ürgse loodusega salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Režissöör Anu Auna uue filmi põhisõnum on hoida loodust ja lähedasi inimesi.

"Meil oli alguses jõulufilmi tegema hakates soov, et tuleks üks film, mida pered saaksid hakata iga jõul oma kodudes vaatama," rääkis produtsent Maie Rosmann-Lill "Aktuaalsele kaamerale".

Filmi lapspeategelased valiti välja 3000 soovija seast. Eia osatäitja Paula Rits leiab, et on isegi natuke oma tegelase sarnane.

"Mulle väga meeldib joonistada, aga ma ei ole selles sama hea kui Eia, aga sisemiselt me oleme sarnased, meil pole päris sarnased hobid, aga mingid pisiasjad on sarnased," ütles Rits.

Produtsendid ütlesid, et lapsed ei jäänud professionaalsetele näitlejatele võtteplatsil millegagi alla.

"Nad olid täiesti nagu professionaalid valmis – arutasid oma karakteri üle, mõtlesid, pakkusid režissöörile lavastusllikke lahendusi välja. Nad olid uskumatult geniaalsed," sõnas Rosmann-Lill.

"Nende oskus teksti analüüsida, vajalikel hetkedel energiat säästa – seda oli lihtsalt vapustav kõrvalt vaadata," märkis produtsent Maario Masing.

"Laste puhul ongi kõige tähtsam see naturaalsus. See on ehe, võluv ja sära nende silmis. Kui panna neile vägisi repliike paberi pealt suhu, siis see ei kõla usutavalt, nad peavad tegema selle omanäoliseks," lisas Masing.

Noored näitlejad loodavad, et film kõnetab ka nende eakaaslasi. "Meil on 21. sajand, lapsed vaatavad palju märulit ja kaklust, aga meie film on selline rahulik looduse ja loomadega ning seal ei ole nii palju action'it ega vägivalda," rääkis Atsi osatäitja Siim Oskar Ots.

Pärast laupäevast maailmaesilinastust PÖFFil algab filmi teekond ka maailma kinolinadele.

"Meil on koostöö Atraktioni-nimelise välislevitajaga, kes on maailma üks suurimaid lastefilmide levitajaid. Nii et ilmselt on sel aastal suurematel festivalidel levitaja ise kohapeal ja teeb sellega jõulist müügitööd sellega," ütles Masing.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: