Selgusid esimesed kolm Ene Mihkelsoni fondi stipendiumi saajat

Ene Mihkelson
Ene Mihkelson Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tartu Kultuurkapitali juurde loodud Ene Mihkelsoni fond valis välja kolm esimest stipendiumisaajat: Ene-Reet Soovik, Henrik Sova ja Marju Taukar. ndiumitaotluste voor. Konkursile laekus kuus tugevat taotlust, millest valiti välja kolm 700-eurose stipendiumi saajat.

Tartu Kultuurkapitali Ene Mihkelsoni fondi nõukogu koosseisus Hasso Krull, Marju Lauristin, Arne Merilai, Mart Velsker ja Aija Sakova valis stipendiaadid konkursile laekunud kuue tugeva taotluse hulgast. Stipendiumi suuruseks on 700 eurot.

Nii Ene-Reet Sooviku kui Marju Taukari projektid soovivad tegeleda Ene Mihkelsoni luule analüüsiga. Sooviku projekt tööpealkirjaga "Küülikuaugust alla: Ene Mihkelsoni luule ruumid" keskendub Mihkelsoni luuleilma tähenduslikule ruumilisusele. Marju Taukar plaanib koostöös Joosep Susiga analüüsida Mihkelsoni luulet digitaalhumanitaaria meetoditega. Henrik Sova eesmärgiks on Ene Mihkelsoni keelefilosoofiasse süvenemine.

Tartu Kultuurkapitali Ene Mihkelsoni fondi nõukogu esimehe Hasso Krulli sõnul ei olnud valiku langetamine sugugi kerge. "Kõik taotlused olid omanäolised ja tugevad. On suur rõõm, et Ene Mihkelsoni loominguga soovitakse tegeleda. Kõik, kelle uurimisideed ei olnud sel aastal võimalik toetada, on oodatud osalema konkursil järgmisel aastal."

Ene Mihkelsoni fondi asutas Tartu Kultuurkapitali juurde 2018. aasta sügisel Ene Mihkelsoni Selts. Fondi eesmärk on edendada kirjaniku Ene Mihkelsoni loomingu uurimist ning temale omaste ideede ja väärtuste elavana hoidmist ning edasikandmist. Fondi algkapitaliks oli 10 000 eurot. Fondi võivad teha annetusi nii era- kui juriidilised isikud.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: