Ita Ever andis Liina Reimani sõrmuse edasi Ülle Kaljustele

Eesti teatris ringleb mitmeid rändreliikviaid, mida pärandatakse ühelt põlvkonnalt teisele. Laupäeva õhtul vahetas omanikku legendaarse näitlejanna Liina Reimani sõrmus, mis viimased aastakümned oli Ita Everi hoida. Sõrmuse uueks pärijaks on Ülle Kaljuste.

Ita Ever andis kolleegile sõrmuse üle laupäeva õhtul pärast lavastuse "Viimasel minutil" toimunud viimast etendust. Ita Everi hoida oli sõrmus 1984. aastast, mil Aino Talvi ehte temale pärandas.

"Liina Reiman pani peamise rõhu alates oma karjääri algusest kuni lõpuni oma häälele. Kui palju ta nägi vaeva, et oma peenikest häälekest välja töötada, mis oli peaaegu tšello ja oreli tasemel - nii kõlav, siis ma leian, et Ülle on nende aastate jooksul, mis ma olen ka teda jälginud, väga ilusasti arenenud just oma häälelise diapasooniga, " märkis EVer.

Liina Reiman põhjendas omal ajal selle sõrmuse ringlusse andmist, et ta tahab naisnäitleja tööd väärtustada, kuna talle tundub, et naised on teatris alahinnatud, kas repertuaari või millegi muu poolest.

"Siin tulevad teatud vanusepiirid mängu nagu ikka, see on lihtsalt loodus. Inimesed tahavad näha ilusaid noori värskeid nägusid ja sa pead peeglisse vaatama ja saama aru et nii on, kuigi on kindlasti ka vanemas eas rolle, et noored tulevad ja vaatavad ja saavad sealt väga palju. Aga peame olema mõistuse piirides," ütles Kaljuste.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: