"Ikaaria mängud" leidis kompromissi tsirkuse ja nukuteatri vahel

NUKU teatris jõuab publiku ette lastelavastus täiskasvanutele "Ikaaria mängud". Lavastuse pealkiri on vihje tsirkusele ja seeläbi ka esitajatele.

Nimelt saavad laval kokku legendaarne nukunäitleja Helle Laas ning tsirkusekunstnik ja koreograaf Kaja Kann. Üheskoos mängitakse läbi stseene elust, mis aeg-ajalt ongi äravahetamiseni sarnane tsirkusele. Avangardne etenduskunst mängib lasteteatriga ning tsirkuseesteetika põimub psühholoogilise teatriga. Ja ehkki laval on Helle ja Kaja, ei ole kõik, mis seal toimub, ilmtingimata nende endiga juhtunud.

"Kui me hakkasime rääkima, et mis stilistikas või millises žanris seda tükki üldse teha, siis mulle tundus, et see, mida Helle kogu aeg on teinud NUKU teatris, on just nimelt selline tsirkuse moodi mängimine. See elu, mida ta siin laval elab, on väga tsirkuse tüüpi. Kui me hakkasime rääkima, kuidas meil tsirkuses asjad käivad või kuidas on stambid, mida laval tohib ja ei tohi teha, mitu sekundit peab ootama, mitu korda peab näitama, et trikk läheb valesti, et kolmandal korral saada see suurepärane aplaus," rääkis Kaja Kann "Aktuaalsele kaamerale".

"Me teeme seal igast asju. Kõike ei tohi praegu ära rääkida. Lähme vahepeal lolliks, kergelt segaseks. Mina lähen, Kaja on kogu aeg normaalne. Ainult see üks kord, mis me kakleme, ikka päriselt. Me ei lähe füüsiliselt, aga päriselt. Me ei hakka plaksu siin kuskil tegema," rääkis Laas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: