Maailmafilmi festival paneb mõtlema üldinimlikel ja aktuaalsetel teemade

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kaader dokfilmist "Seemnest seemneni" (From Seed to Seed), režissöör Katharina Stieffenhofer Autor/allikas: kaader filmist

18.-24. märtsini peetakse Tartus Eesti Rahva Muuseumi 16. Maailmafilmi festival, kus linastub üle 60 värske dokumentaalfilmi. Kavas olevad antropoloogilise kallakuga dokfilmid tutvustavad erinevaid ühiskondi, elusid ja maailmanägemise viise.

"Maailmafilm ühendab filmid, autorid ja vaatajad, võimaldades arutleda inimeseks olemise üle. Oleme tegutsenud selle nimel, et programmis leiduks nii ajatumaid ja üldinimlikumaid teemasid kui filme, mis on kõnekad just praegusaja ühiskonna teravamate küsimuste kontekstis. Seejuures on nii neid lugusid, mis on ise nende debattide sees, kui ka neid, mis on valinud loo rääkimiseks kõrvaltvaataja positsiooni," ütles festivali direktor ja ERMi teadusdirektor Pille Runnel.

Tänavuse festivali teemaringi moodustavad märksõnad meelelisus, keha- ja enesetaju, kunst, kaasaegsed lähenemised visuaalses antropoloogias, tuleviku- ja paradiisiotsingud, üleilmastumine ja linnastumine, ressursid ja loodussäästlikkus, tõde ja vale, loomade ja inimeste vahelised suhted ning mütoloogia.

Festivalil võib kohtuda filmitegijatega, kelle fookuses on näiteks tervishoid, immigratsioon, toit ja mahepõllundus ning etnoloogia.

33st riigist saabuvad filmid linastuvad ERMi Jakob Hurda ja Maailmafilmi saalides (Muuseumi tee 2, Tartu; A-sissepääs). Tööpäevil kella 16.30ni linastuvad seansid on ainult ingliskeelsete subtiitritega ja tasuta, hilisemad aga tasulised.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: